Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

První testy výkonu GeForce RTX 3060 Ti ve hře i při těžení Ethereum

Uvedení nové desktopové grafické karty s architekturou Ampere od Nvidie se pomalu blíží a protože do 2. prosince zbývá už jen pár dní, začínají se o chystané GeForce RTX 3060 Ti objevovat i podrobnější informace.

Tentokrát unikly první výsledky výkonu jak ve hře Ashes of the Singularity, tak i v programu Geekbench nebo při těžení kryptoměny Ethereum. Jak se dalo očekávat, GeForce RTX 3060 Ti skončila těsně za GeForce RTX 3070 Ti (7 900 vs. 8 000 bodů), bude ale pochopitelně záležet i na dalších hrách, kde rozdíly mohou být znatelnější. I tak lze předpokládat, že výkon mohl být třeba o 10 % nižší než u GeForce RTX 3070.

Na obrázcích se můžete podívat i na výsledky v programu Geekbench 5 (326 tisíc bodů v OpenCL), ale mnohem zajímavější jsou detaily při těžení kryptoměny Ethereum.

Na fóru Chiphell se totiž objevilo několik snímku a z testování výkonu, které pro těžaře vypadají hodně zajímavě. Karta má sice standardně TDP 200 W, ale díky podvoltování jádra se spotřebu podařilo dostat na pouhých 120 W a zároveň přetaktovat paměti na 1,2 GHz. V této konfigurace měla GeForce RTX 3060 Ti výkon při těžení 61 MH/s, tedy ještě o trochu více než AMD Radeon RX 5700 s TDP 160 W. Právě spotřeba elektřiny přitom hraje při dlouhodobém a škálovaném těžení se spoustou grafických karet významnou roli při výpočtu navrácení investice.

Video z uvedení karet GeForce RTX 3000:

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: Jak proniknout do Tesly Model X během 90 sekund? Pomocí Bluetooth

Témata článku: Testy, Kryptoměny, Nvidia, Grafické karty, AMD, Těžba, Ethereum, Ampere, GeForce RTX 3000, Výkon, GeForce, Test, Grafická karta, GeForce RTX, Těžení, Ashes of the SingularityKorona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

** Máte pocit, že naše vláda nezvládá boj s koronavirem? ** Poradili byste si se situací lépe než Andrej Babiš a Jan Blatný? ** Zkuste si to v českém webovém simulátoru Korona hra!

Karel Kilián
COVID-19ČeskoHry
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián
WebkameraMobilní telefonMobilní aplikace
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware