Počítače | Huawei | ARM

První testy desktopového počítače od Huawei, který má i čínské procesory Kunpeng

Už dříve se objevily informace o tom, že se Huawei chystá vstoupit i na trh s počítači a notebooky. Nyní mám k dispozici první výsledky výkonu neznámého desktopu od Huawei, který je postaven na čipu Arm.

Čína chce velmi rychle přejít na počítače, čipy, operační systémy i další technologie, které jsou vyvíjené a vyráběné právě čínskými společnostmi. Nový desktopový počítač od Huawei se základní deskou Huawei D920S10 má v základu 7nm procesor Kunpeng 920 s frekvencí 2,6 GHz od HiSilicon (odnož Huawei).

Jedná se o 8jádrový procesor Arm v8, který je doplněn 16 GB operační paměti DDR4-2666 a 256GB SSD, na kterém je předinstalovaný čínský operační systém UOS (upravená verze linuxu).

Dle testu renderování Blender BMW byl čas dokončení 11 minut a 47 sekund, což není žádný zázrak (osmijádrový Ryzen je asi 3× rychlejší). Ale jak se ukázalo v minulosti, Čína v oblasti technologií dokáže velmi rychle dohánět konkurenci.

Cena za tento počítač má být poměrně vysokých 28 tisíc korun a zajímavostí je, že dle informací je nutné si připlatit za speciální obchod s aplikacemi kolem tří tisíc korun, přičemž nabídka pochopitelně není zatím moc velká.

via TechPowerUp

Diskuze (15) Další článek: Startup Rocket Lab měl špatný den. Při posledním startu jeho rakety Electron došlo k explozi

Témata článku: Technologie, Testy, Hardware, Linux, Procesory, Počítače, Huawei, Čína, Čipy, SSD, Ryzen, ARM, BMW, Pro, Blender, TES, Procesor, Čip, Operační systém, Cin, Počítač, Test, Kter, Stolní počítače na Heureka.cz