Počítače | ARM | Huawei

První testy desktopového počítače od Huawei, který má i čínské procesory Kunpeng

První testy desktopového počítače od Huawei, který má i čínské procesory Kunpeng

Už dříve se objevily informace o tom, že se Huawei chystá vstoupit i na trh s počítači a notebooky. Nyní mám k dispozici první výsledky výkonu neznámého desktopu od Huawei, který je postaven na čipu Arm.

Čína chce velmi rychle přejít na počítače, čipy, operační systémy i další technologie, které jsou vyvíjené a vyráběné právě čínskými společnostmi. Nový desktopový počítač od Huawei se základní deskou Huawei D920S10 má v základu 7nm procesor Kunpeng 920 s frekvencí 2,6 GHz od HiSilicon (odnož Huawei).

Jedná se o 8jádrový procesor Arm v8, který je doplněn 16 GB operační paměti DDR4-2666 a 256GB SSD, na kterém je předinstalovaný čínský operační systém UOS (upravená verze linuxu).

Dle testu renderování Blender BMW byl čas dokončení 11 minut a 47 sekund, což není žádný zázrak (osmijádrový Ryzen je asi 3× rychlejší). Ale jak se ukázalo v minulosti, Čína v oblasti technologií dokáže velmi rychle dohánět konkurenci.

Cena za tento počítač má být poměrně vysokých 28 tisíc korun a zajímavostí je, že dle informací je nutné si připlatit za speciální obchod s aplikacemi kolem tří tisíc korun, přičemž nabídka pochopitelně není zatím moc velká.

via TechPowerUp

Diskuze (16) Další článek: Startup Rocket Lab měl špatný den. Při posledním startu jeho rakety Electron došlo k explozi

Témata článku: Technologie, Testy, Hardware, Linux, Procesory, Počítače, BMW, Ryzen, Čipy, Čína, SSD, ARM, Huawei, Procesor, Čip, Počítač, Test, Blender, Operační systémTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi