Grafické karty | Nvidia | Ampere

První test profesionální grafiky Ampere A100 ukazuje výkon o 48 % vyšší než GeForce RTX 2080 Ti

Nvidia představila novou generaci grafických karet s architekturou Ampere už v květnu, od té doby se ale neobjevily žádné testy výkonu kromě grafů, které pocházely od Nvidie. Nelze se tomu zas tak moc divit – Nvidia totiž uvedla pouze řešení pro datacentra a samostatná výpočetní karta byla uvedena teprve na konci minulého měsíce.

Šéf společnost OTOY ale zveřejnila první test výkonu jedné karty A100 v programu OctaneBench, který dokáže využít cuda jádra pro renderování.

Novinka se okamžitě dostala na špičku žebříčku, kterému doposud kraloval model Nvidia Titan V, přičemž je o 11,2 % výkonnější. Mnohem větší rozdíl ve výkonu je ale znát v porovnání s grafikou GeForce RTX 2080 Ti, která je v tomto testu o 47,7 % pomalejší.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím sice nelze očekávat, že nejvyšší herní model dostane plnou porci cuda jader a další extrémní parametry (velikost paměti atp.), ale mohl by to na druhou stranu vyrovnat například zvýšenými frekvencemi.

Již dřívější úniky naznačovaly, že lze očekávat výkonnostní mezigenerační posun výkonu o 30 % až 40 % při srovnání nejvýkonnějších desktopových modelů, takže tento test jen ukazuje, že by mohlo jít i o realitu, které se nakonec dočkáme.

Diskuze (2) Další článek: Ceny stále padají. První 2TB SSD už lze koupit pod 5000 Kč

Témata článku: Hardware, Testy, Grafické karty, Nvidia, Ampere, Jádro, Výkon, Grafika, Model, Nvidia Titan, GeForce, OTOY, Test

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně