Grafické karty | Nvidia | Ampere

První test profesionální grafiky Ampere A100 ukazuje výkon o 48 % vyšší než GeForce RTX 2080 Ti

Nvidia představila novou generaci grafických karet s architekturou Ampere už v květnu, od té doby se ale neobjevily žádné testy výkonu kromě grafů, které pocházely od Nvidie. Nelze se tomu zas tak moc divit – Nvidia totiž uvedla pouze řešení pro datacentra a samostatná výpočetní karta byla uvedena teprve na konci minulého měsíce.

Šéf společnost OTOY ale zveřejnila první test výkonu jedné karty A100 v programu OctaneBench, který dokáže využít cuda jádra pro renderování.

Novinka se okamžitě dostala na špičku žebříčku, kterému doposud kraloval model Nvidia Titan V, přičemž je o 11,2 % výkonnější. Mnohem větší rozdíl ve výkonu je ale znát v porovnání s grafikou GeForce RTX 2080 Ti, která je v tomto testu o 47,7 % pomalejší.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím sice nelze očekávat, že nejvyšší herní model dostane plnou porci cuda jader a další extrémní parametry (velikost paměti atp.), ale mohl by to na druhou stranu vyrovnat například zvýšenými frekvencemi.

Již dřívější úniky naznačovaly, že lze očekávat výkonnostní mezigenerační posun výkonu o 30 % až 40 % při srovnání nejvýkonnějších desktopových modelů, takže tento test jen ukazuje, že by mohlo jít i o realitu, které se nakonec dočkáme.

Diskuze (2) Další článek: Ceny stále padají. První 2TB SSD už lze koupit pod 5000 Kč

Témata článku: Testy, Hardware, Grafické karty, Nvidia, Ampere, Prof, Test, OTOY, Výkon, Model, Grafika, Nvidia Titan, GeForce, Jádro, GeForce RTTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály