Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 4000

První test GeForce RTX 4090 ukazuje, že je skoro dvakrát výkonnější než RTX 3090

Zdroj: Nvidia
První test GeForce RTX 4090 ukazuje, že je skoro dvakrát výkonnější než RTX 3090 | Zdroj: Nvidia

Doposud se pouze spekulovalo nad tím, jaký asi výkon bude mít nová generace desktopových grafických karet od Nvidie. Známý informátor kopite7kimi se ale velmi zjednodušeně a krátce vyjádřil, jak to bude s výkonem nejvyššího modelu.

Podle jeho stručného vyjádření zvládne karta GeForce RTX 4090 v syntetickém benchmarku 3DMark Time Spy Extreme (4K) překročit skóre přes 19 tisíc bodů. Vzhledem k tomu, že současná GeForce RTX 3090 ve stejném testu dosáhne jen na přibližně 10,5 tisíce bodů, jde téměř o dvojnásobný výkon. Samozřejmě v tomto konkrétním speciálním testu. Ani GeForce RTX 3090 Ti ale v tomto testu nijak zvlášť nezáří a má v průměru kolem 11 500 bodů.

GeForce RTX 4090 by v takovém případě byla téměř o 70 % výkonnější než GeForce RTX 3090 Ti. A to je opravdu obrovský mezigenerační skok. Uvidíme, jak na tom bude reálný výkon ve hrách a především s použitím ray tracingu, který už pomalu a jistě začíná být standardem u moderních her s pokročilou grafikou.

Bylo by zajímavé, pokud bychom se dočkali přiblížení standardu 4K@60 se zapnutým ray tracingem a maximálními detaily u her jako je Cyberpunk 2077, Watch Dogs: Legion a podobně bez nutnosti „odlehčení“ obrazu v podobě DLSS nebo FSR.

Váš názor Další článek: Na přátelích už (tolik) nezáleží. Facebook bude zobrazovat především cizí příspěvky, které by vás mohly bavit

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, GeForce RTX 4000, GeForce, RTX, Grafika, Grafická karta, Test, Watch Dogs, DLSS, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware