Apple | Procesory | Čipy

První test Apple M1 Ultra. V procesorovém výkonu ho dorovná až 32jádrový AMD Ryzen Threadripper 5000

První test Apple M1 Ultra. V procesorovém výkonu ho dorovná až 32jádrový AMD Ryzen Threadripper 5000

Apple s novým minipočítačem v podobě Mac Studio představil i nový nejvýkonnější procesor z vlastní stáje – M1 Ultra. Zatím jsme měli grafy a srovnání pouze od Applu, nyní však unikl jeden z prvních veřejných testů a to ve známém programu Geekbench 5, který vyhodnocuje výkon při využití jednoho jádra, ale i všech jader najednou.

V testu, který se objevil v databázi Geekbench, dosáhl čip Apple M1 Ultra v jednojádrovém testu na 1 793 bodů, ale při využití všech 20 jader pak na 24 055 bodů.

Klepněte pro větší obrázek

Prezentovaná nejsilnější konkurence v nabídce Applu – 28jádrový Intel Xeon W má v jednojádrovém testu jen 1 152 bodů a se všemi jádry pak 19 951 bodů. Jaký procesor se mu tedy vyrovná?

Jak to vypadá, jeden takový teprve míří na trh. Srovnatelným konkurentem na poli procesorového výkonu je totiž ve stejném testu chystaný AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX, který má 32 jader a TDP 280 W. Ten dle uniklého testu má sice menší jednojádrový výkon (1 686 bodů), ale zase o trochu více v rámci všech jader (27 603 bodů). Populární 16jádro Ryzen 9 5950X má kolem 1 600 bodů, respektive 16 000 bodů se všemi jádry.

Klepněte pro větší obrázek

Teď bude zajímavé sledovat, až se objeví i první výsledky výkonu s integrovanou grafikou, která by měla v mnoha ohledech porazit i GeForce RTX 3090. To vše s o 200 W nižší spotřebou.

Diskuze (59) Další článek: Výkonnější Mac Studio s čipem M1 Ultra má o téměř kilogram těžší chladič

Témata článku: Apple, Testy, AMD, Intel, Procesory, Čipy, Mac Studio, GeekBench, Stáj, Jádro, Výkon, Graf, Databáze, Bod, GeForce, Test, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
T-Mobile má již 300 tisíc optických přípojek. Bude jich mít více než třikrát tolik
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuT-MobilePřipojení k internetu
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony