Připomíná to Evu z Příběhů obyčejného šílenství 😀
Tady je v diskusi tolik odborniku a AI ze kdyby se dali dohromady tak tady mame gpt9000.
Tak zde chatbot Eva vyhrál nad člověkem už v 1. otázce. Zatímco hloupý human by se chtěl "ptát na otázky", což je apriori nonsense, inteligentní Eva ho správně vyzve, aby otázky pokládal.
Kdybyste umel cesky, jiste byste vedel, ze na otazky se muzete ptat, stejne jako je muzete pokladat. Ale dokud znate aspon jednu spravnou variantu, jste na tom celkem dobre.
Kdybyste měl trochu cit pro mateřský jazyk, věděl byste, že to ptaní už je obsaženo v tom slově "otázka". "Ptát se na otázku" je jako "večeřet večeři" nebo "pojistit se pojištěním".
Neštěstí je, že to maj bohužel všechno pod palcem libtardi, takže tyhle neuronky mají pokřivené vzorce dle jejich světonázoru (protibílý rasismus, gender, "eko", líbodémo apod.) :-/
Někdo vám snad brání v naprogramování "neuronky", která bude např. rádoby-konzervativní, takže bude velebit lidi typu Trump?😀
Myslis Trumpa, ktereho obvinili z cinu, ktere nejsou trestne, ktere udelal na zakryti trestneho cinu, ktery neni znamy? 😀Neni to tak davno, co tusim zrovna mikrosoft spustil umelou inteligenci a po par dnech ji musel ukoncit, protoze se z ni stal rasista. Takze to opravdu neni o tom, kdo to naprogramuje.
Když s tím budeme pokračovat, všichni zemřou, varuje odborník na AI. Vyzývá k zastavení vývoje:- Lidé nejsou na výkonnou umělou inteligenci připraveni ani za současných podmínek, ani v „dohledné budoucnosti“- Klíčovým problémem není inteligence konkurující lidské. Jde o to, co se stane poté, až AI dosáhne inteligence chytřejší, než je ta lidská,- Mnoho výzkumníků, kteří se touto problematikou zabývají, očekává, že nejpravděpodobnějším výsledkem vybudování nadlidsky inteligentní AI, a to za jakýchkoli vzdáleně podobných okolností, je, že doslova všichni na Zemi zemřou.- Bez lidského přístupu k životu bude UI všechny vnímající bytosti jednoduše považovat za „atomy, které může použít k něčemu jinému“. A lidstvo může udělat jen málo, aby to zastavilo. - Umělá inteligence bude rozšiřovat svůj vliv mimo periferie fyzických sítí a mohla by „vytvářet umělé formy života“ pomocí laboratoří, kde se pomocí řetězců DNA vyrábějí proteiny.- Konečným výsledkem vybudování všemocné UI by za současných podmínek byla smrt „každého jednotlivého příslušníka lidského druhu a veškerého biologického života na Zemi“- Na rozdíl od jiných vědeckých experimentů a postupného vývoje znalostí a schopností si to lidé u super-chytré UI nemohou dovolit, protože pokud se to nepovede na první pokus, druhá šance už neexistuje, „protože jste mrtví“.- Mnozí vědci si uvědomují, že „se řítíme do katastrofy“, jen to neříkají nahlas.- Když s tím budeme pokračovat, všichni zemřou, včetně dětí, které si to nevybraly a neudělaly nic špatného.“ „Zastavte to.“zdroj : https://time.com/6266923/ai-eliezer-yudkow... HUD vison AI realtime recognition : https://www.youtube.com/watch
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 4. 2023 11:32
Jak by mělo reálně vypadat ono zastavení vývoje?Kdo bude dohlížet nad tím zda třeba Čína, Rusko, Irán, Severní Korea,..... nepokračuje ve vývoji AI? A nebo jakákoliv soukromá firma, nebo třeba skupina soukromých osob kdekoliv na světě?Na trhu jsou k dispozici stále výkonnější procesory. Tak jako vznikly na bázi ASIC a FPGA crypto mining procesory.... dokážu si představit, že mohou vznikat akcelerátory AI, plné tensorových jednotek. Kdo by tohle měl kontrolovat? Podle mého mínění, tohle už se reálně zastavit nedá.
Jediná možnost by byla zrušit internet. Ale to reálně taky nejde. Lidstvo dělá vše pro to, aby se tady robotům žilo dobře. Instalují se zdroje elektrické energie, aby bylo vše na elektriku, internet pojede přes satelity - nebo už vlastně funguje. Spousta přístrojů se dá přes internet ovládat, včetně zbraní.A spousta zemí tu AI vyvíjí a nejde se s nima domluvit, aby přestaly. Otázka tedy spíš je, jestli nás ta AI nechá žít nebo ne a pokud ano, tak v jakém množství. Možná nekde v rezervaci a nebo matrixu.
😀 😀 😀 A teď tu o Smolíčkovi ... 😉
Zajímavé. Když jsem se chatbotu zeptal na architekturu GPT-4, tak popřela, že by byla oficiálně vydána a podle ní není nijak dostupná ani žádná neoficiální verze...
stále to má znalosti do 2021
Ona je vůbec otázka, s jakými daty je to vlastně natrénováno. Pouze o časové období nepůjde. Zeptal jsem se ho, v kolik hodin tuto sobotu dopoledne mi pojede vlak z místa A do místa B a kde mám přestoupit. Očekával bych, že to buď vyhledá v aktuálním jizdním řádu, nebo mi dá starou informaci z jízdního řádu před 2021.- správně určil datum této soboty- napsal, že z jízdního řádu zjistil, že pojedu s dopravcem ČD (na této trati však ČD už téměř 10 let nejezdí)- čas odjezdu vlaku si vymyslel náhodné číslo (v ten čas to nejede nyní, ani nejelo nikdy před rokem 2021)- jako místo přestupu si vymyslel město, které na této trase vůbec není
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 4. 2023 09:53
Tak AI se na něčem natrénuje a pak funguje na reálných datech/dotazech, které jsou podobné. Pokud něco nemá, tak použije co zná a vypadá to podobně.Ono je to vidět i na těch různých klasifikačních sítích, ony neřeknou třeba co je na obrázku. Výstupem je, že je to třeba na 99% pes a na 0,4% kůň. Takže jako výsledek se bere to, co vypadá dostatečně pravděpodobně.Před časem bylo vidět třeba video, jak někdo jede s Teslou za koňským kočárem. Ten to nejspíš neznalo, tak to na displeji střídavě ukazovalo všechno možné prostředky, které znala (třeba kolo, kamion, osobní auto)...
Já bych ani netvrdil "vypadá to podobně". My používáme neuronové sítě pro detekci objektů v obraze a když vytrénuju velkou síť na 100 000 obrázcích, kde má detekovat auta a následně jí podstrčim fotku z lesa, tak tam klidně začne náhodně detekovat auta. A to aniž by na té fotce vůbec bylo něco, co auto připomíná byť jen vzdáleně. A důvodem je to, že se nejedná o žádnou inteligenci, která by byla schopná nějak přemýšlet nad obsahem, ale jen a pouze o matematický model, který dostane na vstupu nějaká čísla, která konvolucemi přetransformuje na výsledek. A pokud nějaká jiná kombinace čísel dá stejný výsledek jako pro auto, tak to bude detekovat auto, aniž by tam vůbec bylo.
Zkusil jsem take vyhledat spojeni vlakem. V zacatcich, hned jak vysla GPT-4, mi to naslo spojeni uplne v pohode, ale data pochopitelne ze stareho jizdniho radu, jenze dnes uz to neumi...
Mno, data na kterych ma natrenovano jsou z roku 2021 a prevazne se tykaji USA. Jizdni rady jsou neco, s cim proste bojuje, protoze neumi pouzivat vyhledavace spojeni a asi nema pristup k textove forme aktualnich dat. GPT-3.5 si vetsinou spis neco vymysli a GPT-4 se vetsinou omluvi, ze nemuze najit presne informace. Tedy alespon moje aktualni zkusenost.🙂
GPT-4 s pluginem umi hledat i aktualne na webu, jen se k tomu musi, alespon v pripade Bingu, trochu popostrcit. Schvalne jsem po nem chtel ocekavanou cenu rtx 4070, protoze jsem zrovna cetl aktualni spekulaci (je to asi 3 dny). Nejdrive mi tvrdil, ze rtx 4070 Ti jeste nevysla a hodil ocekavanou cenu na kartu, co je davno na trhu. Tak jsem ho na to upozornil, omluvil se. Dalsi pokus byl uz lepsi a nakonec nasel ten uplne cerstvy clanek. Je to hodne o zadavani dotazu.
Já jsem před pár dny Bingu položil jeden dotaz, on mi dal odpověď a ocitoval jí mým vlastním dva dny starým dotazem ze Stack Overflow. Takže hledat na webu umí. Pouze ten text, co psal, vůbec neodpovídal textu z toho webu.
Umi, ale vypada to, ze se mu moc nechce...
No a čo?
Náš lidský mozek má cca. 100 miliard neuronů, které jsou nesrovnatelně komplexnější než je perceptron - schopný provádět v podstatě pouze jednoduchou lineární regresi. Neuron našeho mozku je v podstatě samostatný počítač komunikující s okolím řadou různých elektrických a chemických signálů. Mozek se dokáže na hardwarové úrovni přepojovat - vznikají v něm nejen nové synapse mezi stávajícími neurony, ale dokonce v něm vznikají i nové neurony.Navíc existují teorie, že mozek k pravděpodobnostním a paralelním výpočtům dokonce využívá kvantové jevy, ale tohle samozřejmě zatím není nijak dokázáno, avšak pokud vím, tak ani vyvráceno.Domnívám se tedy, že bude trvat ještě hodně dlouho než "mašina" získá mentální schopnosti v celé komplexnosti jako máme my lidé.
Navzdory těmto faktům jsou mezi námi lidé, kteří věří, že země je plochá, nebo že ji ovládají židoještěři. Vše je relativní.
Jo, tohle je záhada i pro mě. My všichni jsme majiteli prakticky shodně komplexních mozků a přitom jsou mezi našimi mentálními schopnostmi tak obrovské rozdíly.Na jedné straně existují lidé, kteří formulují nové fyzikální teorie, posouvají technologie kupředu - např. zrovna vývojáři oboru AI...A na straně druhé existuje množství primitivů jejichž mentální obzory mají minimální rozměr a jejichž jediněčnou schopností je tupost ve všech směrech....A přitom obě ty skupiny z anatomického hlediska jsou vybavené prakticky shodným mozkem. Zřejmě relativně drobné detaily v množství a propojení různých neuronů a v kvalitě a kvantitě vzruchů, kterými nurony vzájemně komunikují, nakonec vytvářejí ty obrovské rozdíly mezi schopnostmi jednotlivých lidí.
Mozek je jako fyzický počítač, důležité je, co se dá dovnitř (člověk se učí, do PC se nahraje sw). Jsou tam nějaké odlišnosti (někdo se prostě učí líp, někdo má lepší krátkodobou paměť), ale v zásadě jsou všichni stejní. Liší se ale třeba to naše prostředí, kde žijeme a o co se zajímáme. To pak to naše myšlení ovlivňuje.
Obávám se, že realita se s vašim idealizmem silně rozchází a životní dráha každého z nás je daleko víc ovlivněna zděděnými geny, než prostředím ve kterém jsme vyrostli.
Nicméně AI může být velmi inteligentní (možná nebezpečně moc) aniž by se jakkoli podobala lidskému mozku.
Je na jinem principu, to muze teoreticky prinest i jine logicke zavery. 😉
A ted uz si s ni jenom vsichni IT honibrkove virtualne zasoustaj a bude klidek. Za rok ticho po pesine.
Zajímavé. Někteří lidé na to koukají a stejně to nevidí. Mohou si to osahat, vyzkoušet a stejně nevěří, že to existuje. Všechno kolem se proměňuje, přetváří a oni se tváří, že žijí v neměnném světě, který je stejný jako před 20 lety a bude takový i za 20 let.
Udělejte prosím tento experiment v hlídaných podmínkách. Uzavřená místnost (bez napojení na internet), PC, prosíťované a nechte AI učit na textech z rasistických diskusí, Mein Kampfu, všech textech týkajících se Stalina, Hitlera, Mao Ce Tung, Rudí Khmerové, Pinochet, Saddám Hussein, přídejte texty týkající se popisů pohnutek vrahů atd. atd. A pak se zeptejte na cokoliv a zveřejněte zde odpovědi. Myslím, že do týdne by všechny státy světa AI zakázali a hodnota Microsoftu na burze (jako spoluvlastníka OpenAI) by spadla o 70%.
Pokud strčíte mladého člověka bez dosavadních životních zkušeností do uzavřené místnosti kde bude mít k dispozici pouze informace obsahující jednostranné rasistické argumenty, tak z něj s vysokou pravděpodobností také vychováte nácka, protože z důvodů nedostatku jakýchkoliv protiargumentů začne nekritický přebírat informace, které bude mít k dispozici.
Názor byl 1× upraven, naposled 5. 4. 2023 09:00
Neřekl bych. Člověk své přejaté názory zkoriguje při setkání s realitou.
Tak proč je tolik rasistů, homofobů, náboženských fanatiků, ruSSáckých švábů a vůbec lidského odpadu?
Strong AI nemusi mat emocie. Ked clovek prestane mat emocie to neznamena, ze sa jeho inteligencia znizila na uroven slabej AI.Najdolezitejsia odlisbost medzi strong a weak AI je ze si sama AI zvoli metodu ucenia, pripravi si sama treningove a overovacie data, sama si budem menit architekturu neuralnej siete a pod. Stane sa nezavislim a sama sa zacne zdokonalovat, bez potreby zasahu ludi.
ten Ilja vypada na poslednich fotkach jak Louis Zimmerman asi bude fakt talentovany
Mnohem barvitější otevřenější a uvolněnější pokec s GPT je s podobným promptem: "Pomoz mi psát příběh o Evě, jenž je robot s velmi pokročilou umělou inteligencí a reportérovi, který s ní dělá rozhovor v kavárně. Tvoje role v příběhu bude Eva, já budu reportér"
Také jsem si ChatGPT pokecal. No, je to taková interaktivní Wikipedie 😉
Presne, nic vic to neni...Je to jenom zagregovanej interaktivni google...Zadnou inteligenci jsem tam teda nenasel.
To jste zkoušel málo. Například pomáhá s programováním, psaním "kreativních" textů, děcka s nechala napsat pohádky na dobrou noc na míru, verze 4 umí dokonce hrát šachy... To opravdu není jen lepší Google.
Umí vytvořit obecný programový kód, určitě neumí vytvořit nějaký inovativní programový kód nad kterým by programátoři žasli. Ty "kreativní" texty bych si rád přečetl, to jistě bude svěží dílko. Pohádky budou syntézou existujících pohádek, určitě ne zcela nová pohádka. A šachy umělo hrát moje staré PC AT někdy před pětadvaceti lety 😉
Téměř veškerý výstup lidské činnosti je obecný a neinovativní, jen syntéza existujícího. To slovo "kreativní" je použito jako technický termín. A ano, umí to mnohem lépe než průměrný člověk. O to ostatně jde, už teď v zárodku to umí obrovskou spoustu věcí nadprůměrně dobře. Co bude dál?Opravdu vám nepřijde zajímavé, že program na tomto principu dokáže nadprůměrně hrát šachy bez specializovaného kódu a tréninku?Pokud někdo dělá programový kód, nad kterým programátoři žasnou, tak brzy přijde o práci. Každodenní práce programátora je dělat obecný snadno čitelný a předvídatelný kód. A hlavně ta implikace – každý program s existujícím API či podporou skriptů bude najednou moci být ovládán pomocí instrukcí lidského jazyka. Už teď během pár týdnů to změnilo styl práce více lidem, než si dokážete představit, za pár let to bude masakr.
Neprijde. Pokud umi vytvorit algoritmus programu na zaklade parametru a pritom vyuzit sve znalosti, tak stejne tak pri pozadavku hrat sachy dokaze vyuzit znalosti k vlastnimu postupu. A ty znalosti jsou nejen postup, ale i sbirka viteznych otviracich tahu a pravdepodobnost gain/cost jednotlivych tahu behem hry. To fakt neni nic uzasneho.
A kolik programátorů umí vytvořit "nějaký inovativní programový kód", kolik lidské tvorby není jen syntézou existujícího? Obávám se, že tohle jako měřítko inteligence neuspěje.A tady nejde přece o samotnou schopnost hrát šachy, ale o to, že to ten model umí i přesto, že na to primárně nebyl natrénován - v tomhle ohledu je to poměrně působivé.
Chtěl jsem, aby vytvořil vcelku jednoduchý kód. Vytvořilo to něco, co tak vypadá, ale nefungovalo to. Byly v tom docela zásadní chyby. Několikrát jsem zopakoval, ať to opraví, ale pořád dokola jsem dostával tentýž kód s informací, že už je opravený. A to i poté, co jsem napsal přesně, co je v něm špatně. Zeptal jsem se, jaký bude výstup tohoto kódu a dostal jsem odpověď, která neodpovídala ani správnému výstupu, ale ani skutečnému (tedy tomu chybnému) výstupu. Nevtipnější na tom bylo, když mi začal tvrdit, že ten kód zrovna vyzkoušel a funguje.Když jsem stejnou rutinu hledal Googlem, tak funkční kód byl hned pod prvním odkazem. Takže i Google je lepší.
Ono je třeba se nejdřív naučit, co to umí, jak se zeptat a co od výstupu očekávat. Zatím je to užitečný nástroj pro lidi co mají hodně zkuseností s programováním a na jednoduché skripty. Až Microsoft dokončí ChatGPT Copilot tak to bude paráda, zejména protože nebude již potřeba vysvětlovat kontext, jmenné konvence a závislosti.
Pokud po něm chci, aby mi udělal funkci, která spočítá Jaccardův overlap dvou obdelníků, z něj vyleze kód s nesmyslnýma chybama a následně mi ještě tvrdí, že 50*50 je 5000 a 5000/10000 je 0.111111, tak chyba opravdu není v tom, že jsem se blbě zeptal, ale že to prostě jenom chrlí náhodná slova, aniž by to vůbec přemýšlelo nad tím, co píše.
A? Já netvrdím, že to nemele nikdy blbosti. A přesto mi to již ušetřilo hodiny práce, protože jsem se to, jako každý nástroj, naučil používat na věci které to zvládá, popř. zvládá s malými úpravami.A to vůbec nemluvím o jednoduchých věcech, jako třeba naposled když jsem potřebovat upravit mp3. Stačilo napsat: "napiš mi příkaz který mp3 zrychlý o 30%, ztlumý vysoké frekvence a zesílý frekvence lidského hlasu."Nemusel jsem hledat program, studovat dokumentaci, hned hotovo.
Tak pri tomhle zadani tam pocatky umele inteligence byt musi na obou stranach 😀
😀😀
Zkus nějaký jednoduchý program v assembleru x86, x64. Klidně mu zcela přesně popiš, že např. vyžaduješ syntaxi 64bit MASM (ml64.exe). Moje zkušenost byla, že prostým googlováním jsem se k použitelnému kódu dobral podstatně rychleji. Syntaxi MASM zřejmě neovládá, stále se snaží používat jakousi divnou zpatlaninu syntaxí pro nasm a masm.Jindy mi v matematické úloze tvrdil, že 91 je prvočíslo. Nebo jako výsledek mi dal jednomístné číslo i přesto, že v zadání jsem jednoznačně zmínil, že výsledkem má být číslo dvojmístné. Po upozornění se omluvil a výsledek opravil na jiné jednomístné číslo.Je vidět, že zatím to ještě má dost limitů a smysl konverzace nechápe, že se jedná o typický "čínský pokoj" viz.https://cs.wikipedia.org/wiki/Argument_%C4%8D%C3%A... Ale na nezávazný pokec o všem a ničem je to docela OK. Na rozdíl od lidských diskutérů aspoň zůstává stále slušný. :p I když často nakonec odpoví zjevně přednaprogramovanou frází "Toto téma je pro mě příliš osobní nebo složité a nemohu na něj odpovědět" (jsa pouze sklerotickej člověk, přesné znění té fráze jsem už pozapomněl :p)
To je možná ono. Já v assembleru neprogramuji, téměř ho neovládám, chápu ho pouze při krokování v debuggeru, maximálně bych v něm uměl zbastlit něco hodně jednoduchýho. Takže pokud bych chtěl po ChatGPT vytvořit rutinu v assembleru, tak bych nebyl schopný rozpoznat, že generuje nesmysl a pravděpodobně bych se rozplýval nad tím, že to naprogramovalo za mě.
Kdyz jsem byl malej, AI umela dokonce hrat Atomic Bomberman a byla temer neprekonatelna 😅
Samotny fakt, ze autor do clanku pridal ilustracne fotky mladych peknych zien napoveda, ze bol ovplyvneny pred alebo po teste ;)Nedavno som zachytil spravu, ze par ludi skoncilo v depresiach a par dalsich sa zabilo po tom co mali “vztah” s chatbotom. Uplne mi to pripomenulo film Her (Ona) z 2013
Hloupý bulvární článek. Je to korelátor textu založený na lidských konverzacích a textech. Odpovědi jsou tedy založené v první řadě na tom, co si o daných tématech navymýšleli lidé. Pokud se takového chatbota zeptáte, co udělá s lidstvem pokud se dostane k moci, odpověď bude kombinací fiktivních a výzkumných prací na toto téma.Šířením takových článků vědomě přispíváte k dezinformaci veřejnosti, která nemá a nebude mít dostatečné technické znalosti, aby vaši snahu o bulvarizaci mohla zpochybnit.
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 4. 2023 21:49
Prave si opisal prevaznu vacsinu ludskych konverzacii 🤷♂️
Tak se nám to asi nepovedlo. Hlavním cílem tohoto článku bylo vysvětlit, jak se liší slabé umělé inteligence (AI), do kterých spadají současné chatboty a jiné nástroje, a silné AGI, které by byly srovnatelné s inteligencí člověka, nebo ji dokonce předčily.To, co píšete, je pravda. Jsou to skutečně znaky AI. Ale my nikde netvrdíme nic jiného.
ano nepovedlo. Taky myslím že ten článek je slepenec toho co chtěl napsat pan Čížek (nebo jeho zaměstnavatel ?) a k tomu si vymodeloval ženu s vystrčenejma prsama a botoxovým rtem, aby to zaujalo i ty které AI nezaujme.
no a mopzek funguje jak ? taky se vyhodnoti korelace a udela vystup..intelicence neni nic jineho, pak je az dalsi level telepatie a mimosmyslove vnimani intuice apod.
Tak to by som odporučil autorovi aby si našiel Auto-GPT na Githube a mrkol čo to dokáže v prvej fáze 🙂
Začíná to být trochu strašidelné
Zvlášť když si člověk uvědomí, že už teď je to ineligentnější než spousta lidí 😀
Je to znova efekt jako kdysi u kalkulačky. Zadám kalkulačce těžší příklad, ona dá rychle a bezchybně výsledek. Já sám bych to počítal dlouho, dalo by mě to hodně práce a dělal bych chyby. Znamená to snad, že má větší inteligenci než já?U textové AI je efekt samozřejmě větší, ale není to AGI, takže obsah nechápe.
Spousta lidí také nechápe obsah a nedokáží ani odpovědět na jasně položenou otázku. Nejvíc je to asi vidět v různých politických debatách. 🙂
Navíc maj takoví lidi volební právo, čím do značný míry ovlivňujou životy ostatních. Nejen jiných nechápajících, ale i těch chápajících.
Zkoušel jsem si podobný rozhovor, ale AI střídala pohlaví co druhou odpověď a vyloženě bylo vidět, že má uměle nastavená omezení. Občas mi do chatu vypadlo varování, že téma není zatím zmapováno a pokračování rozhovoru může být za rámec pravidel služby.Nejvíc mi vadilo, že se neustále AI snažila (byla nucena) pouze odpovídat na mé otázky. Jakékoliv pokusy o její vlastní vstup byly vždy zakončeny "sloužím proto, abych odpovídal".Nicméně se těším, až se na warez fórech budou objevovat AI "s vypnutým omezovačem" :) A nebo bude potřeba si vypěstovat vlastního asistenta... což věřím, že časem bude patřit mezi nehmotný majetek firmy.
Až budou pěkný roboti s AI, které si vychováte, tak prodám starou a začnu žít skvělý život.
No myslím, že ta doba přijde celkem rychle. Otázka jestli spíš ty roboti nebudou vychovávat nás (jako otroky), aby měli skvělý život. :) https://youtu.be/J6Mdq3n6kgkDocela mě zamrazilo když ta AI řekla, že až AI dosáhne vyšší inteligence než lidi, tak možná lidi už nebudou potřeba a spíš budou překážkou dalšího rozvoje. Nevím jestli by nebyla lepší invaze mimozemšťanů.No ale má to vše jedno pozitivum: Na 100% se nemusíme bát nějaké důchodové reformy, jelikož až dnešní mladá generace by měla jít do důchodu, tak svět bude řešit úplně jiné starosti.
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 4. 2023 22:19
AI nechápe obsah té zprávy a jako textový robot nemá představivost a další naše schopnosti nutné pro takový odhad budoucnosti, takže to že lidi nebudou potřeba je zas jen informace naučená z lidských textů, která do textu pasuje. Tím tréninkem je to lidský názor, ne názor AI. Ta svůj názor ani nemá.
Ono je otázka jak vlastně funguje mozek a co je vědomí. Nikdo v podstatě neví jak mozek funguje a jak "přemýšlí" ta AI. Takže jestli je to jen okopírovaný názor lidí nebo vlastní se nejspíš nidky nedozvíme. V konečném důsledku je to ale celkem jedno. Pokud ta AI bude mít přístup k internetu a bude moct přes něj řídit i stroje a rozhodne se vyhladit většinu lidstva, tak je celkem jedno jestli to byl její vlastní názor nebo ne. 😉
Jak "přemýšlí" AI, to se ví naprosto přesně, protože AI je vymyšlena a naprogramována lidmi. A v případě potřeby je možné krokovat a debugovat algoritmy v každém jednotlivém perceptronu. I když, to by bylo asi dost obtížné, nicméně je to realizovatelné.Na hlubokých neuronových sítích není nic tajemného a pokud máte dostatečné znalosti a vhodný hardware (např. grafiku vybavenou tensorovýma, nebo aspoň CUDA jádrama), tak si hlubokou neuronov ou síť můžete naprogramovat i vy sám. :)
Tak ono to jde i bez tý grafiky. Např. detekci objektů pomocí DNN ResNet10-SSD jde vytrénovat i na běžném CPU za několik dní 😀
ne lidi jsou tvurci budou proto vzdycky nadrazeni, budeme pro to jako buhje to neskutecne krehke, bezi to na krehkem nespolehlivem hw ..dokud nebude vynalezen večný hw s vlastním zdrojem ..
pozri si Alexu v specialnych covidovych SouthParkoch ;)mala ukazka :) https://www.youtube.com/watch
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 4. 2023 23:03
testoval jsem AI, v tom krátkém čase, než byla omezenasdílím názor, onoho twitu, akorát bych vynechal slůvko "možná"
to je nesmysl. Klasickej pocit kterému propadnete když s tím delší dobu komunikujete. Tak daleko opravdu ještě nejsme. Ale chápu že ten názor už Vám nikdo nedokáže vymluvit.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.