Nvidia | Grafické karty

První recenze na novou grafickou kartu Titan RTX jsou venku, výkon moc neoslnil

Nvidia v prvním týdnu tohoto měsíce uvedla nejvýkonnější grafickou kartu Titan RTX z generace Turing s cenovkou 69 500 Kč. Redakce Videocardz nyní ukázala první měření výkonu a také to, jak si nový Titan stojí vůči již vydané čistě herní grafické kartě GeForce RTX 2080 Ti, která ovšem stojí méně jak polovinu. Bohužel výsledky nestaví nový Titan do moc dobrého světla.

Měření napříč grafickými testy a novými herními tituly ukázalo, že nový Titan RTX má vůči GeForce RTX 2080 Ti výkonnostní náskok ve 4K pouhých 5~12 %, a to je vůči ceně přesahující hodnotu dvou RTX 2080 Ti prostě špatný výsledek.

Nvidia sice argumentuje tím, že je nový Titan RTX určen hlavně pro práci a výpočty, ovšem karta trošku nelogicky nemá podporu pamětí ECC pro lepší kontrolu chyb při náročných výpočtech, jako mají například karty Tesla od stejného výrobce.

To ovšem není vše, Nvidia také přímo potenciálním kupcům zakazuje používat tuto kartu v datacentrech, aby karta nemohla ohrozit prodeje karet Tesla. Z toho se dá usuzovat, že nový Titan není čistě herní ani čistě pracovní kartou a kupující by si měl proto dobře rozmyslet, pro co bude kartu vlastně používat.

Diskuze (37) Další článek: Co s usychajícím vánočním stromkem? Třeba přeměnit ho na barvu či sladidlo

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Titan X, Titan, Výkonnostní náskok, První týden, Tesla, Náročný výpočet, Karta, Herní karta, Grafická karta, Špatný výsledek, Nový titan, Grafický test, První měření, První recenze, ECC, Dobré světlo, Potenciální kupec, Dobrá kontrola, Alan Turing, GeForce RTX, Recenze, Stejný výrobce