Nvidia | Grafické karty

První recenze na novou grafickou kartu Titan RTX jsou venku, výkon moc neoslnil

Nvidia v prvním týdnu tohoto měsíce uvedla nejvýkonnější grafickou kartu Titan RTX z generace Turing s cenovkou 69 500 Kč. Redakce Videocardz nyní ukázala první měření výkonu a také to, jak si nový Titan stojí vůči již vydané čistě herní grafické kartě GeForce RTX 2080 Ti, která ovšem stojí méně jak polovinu. Bohužel výsledky nestaví nový Titan do moc dobrého světla.

Měření napříč grafickými testy a novými herními tituly ukázalo, že nový Titan RTX má vůči GeForce RTX 2080 Ti výkonnostní náskok ve 4K pouhých 5~12 %, a to je vůči ceně přesahující hodnotu dvou RTX 2080 Ti prostě špatný výsledek.

Nvidia sice argumentuje tím, že je nový Titan RTX určen hlavně pro práci a výpočty, ovšem karta trošku nelogicky nemá podporu pamětí ECC pro lepší kontrolu chyb při náročných výpočtech, jako mají například karty Tesla od stejného výrobce.

To ovšem není vše, Nvidia také přímo potenciálním kupcům zakazuje používat tuto kartu v datacentrech, aby karta nemohla ohrozit prodeje karet Tesla. Z toho se dá usuzovat, že nový Titan není čistě herní ani čistě pracovní kartou a kupující by si měl proto dobře rozmyslet, pro co bude kartu vlastně používat.

Diskuze (37) Další článek: Co s usychajícím vánočním stromkem? Třeba přeměnit ho na barvu či sladidlo

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Titan X, Grafický test, Špatný výsledek, Titan, Alan Turing, Tesla, Dobré světlo, Dobrá kontrola, Náročný výpočet, První recenze, První týden, Recenze, Výkonnostní náskok, GeForce RTX, Grafická karta, Nový titan, Stejný výrobce, Karta, První měření, Herní karta, ECC, Potenciální kupec


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 23

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?