Byznys | Počítače | Mobilní telefon

První prodejna spojuje Smarty a JRC na jednom místě. Dalších 40 vznikne v následujících dvou letech

Minulý rok koupila skupina Smarty Brands značku JRC a nyní už probíhají první velké změny související s touto akvizicí. Nový majitel totiž rozjel spojení kamenných poboček s cílem vytvořit větší a zároveň rozšířený nákupní zážitek.

Zatímco Smarty.cz se zaměřuje na maloobchodní prodej i servis elektroniky, JRC je primárně o hrách. V rámci první spojené prodejny v OC Europarku v Praze Štěrboholech, dochází ke spojení obou značek na jednom místě.

Zákazníci tak mají možnost nakupovat i servisovat elektroniku, vyzvedávat zboží, reklamovat i nechat si odkoupit použitý mobilní telefon, tablet, Mac nebo herní konzoli, ale zároveň na stejném místě můžou vyzkoušet herní příslušenství, nakupovat hry a také je prodat či nakupovat v bazaru. Díky JRC nechybí samozřejmě herní merch a další produkty pro hráče.

Dle zakladatele a majitele Petra Syrůčka, tato kombinace z pohledu jednoho kamenného obchodu na našem trhu dosud neexistuje. Pod Smarty Brands patří také iWant, který je Apple Premium Reseller.

Smarty.cz má rovněž v plánu rozšiřovat novou vlastní herní značku TIGO, pod kterou prodává zatím počítače, ale chystá se i na herní příslušenství. Kvalitou i cenou se chce zaměřit na střední a vyšší segment.

Do konce tohoto roku chce Smarty otevřít celkem 10 poboček po celé České republice, do roku 2024 pak přibližně 40 kamenných takto spojených poboček. Na mnoha místech tak dojde ke zrušení poboček JRC, které ale budou součástí většího prostoru na jiném místě ve stejném obchodním domě. Design obchodů bude sjednocený a takřka stejný v kombinaci černého (herní) a bílého (Smarty.cz) pixelového stylu.

Podle vyjádření už je návštěvnost současných obchodů na hodnotách před pandemií a jedním z důvodů má být to, že nejde jen o místo nákupu, ale právě i dodatečných služeb pro zákazníky. Vzhledem k tomu, že má Smarty i JRC e-shopy, bylo dle majitele možné snadno sledovat, jak se zákazníci přizpůsobují – v době pandemie se přesunuli na zmíněné e-shopy, nyní se zase vracejí i do kamenných poboček.

Váš názor Další článek: Hrajeme si v PowerShellu: Když Luboška zapne počítač, okamžitě nám dorazí e-mail

Témata článku: Apple, Notebooky, Byznys, Počítače, Hry, Herní konzole, Mobilní telefon, Příslušenství, Zákazníci, Smarty, Elektronika, Česká republika, JRC, Prodejna, IWant, Značka, Pobočka, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Starlinků už vyletělo 2600. SpaceX dokázala vyslat dvě várky během 24 hodin

Starlinků už vyletělo 2600. SpaceX dokázala vyslat dvě várky během 24 hodin

** Počet družic Starlink dál roste ** SpaceX dokázala vyslat dvě várky (přes 100 družic) v průběhu 24 hodin ** Starlinky hrají důležitou roli také na Ukrajině

Petr Kubala
UkrajinaStarlinkSpaceX
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky