Apple | iMac | MacBook

První počítače s čipy Arm od Applu mají být MacBooky Pro a iMacy

První počítače s čipy Arm od Applu mají být MacBooky Pro a iMacy

Apple včera na hlavní prezentaci WWDC představil budoucnost operačního systému macOS 11 „Big Sur“, který už poběží i na zařízeních s jeho vlastními procesory. Apple se teď ve dvouletém období bude postupně zbavovat Intelu. Kterých Armových počítačů se ale dočkáme nejdříve?

Dle známého analytika Ming-Chi Kuo se na konci tohoto roku (to potvrdil i sám Apple) dočkáme dvou zařízení, která budou už postavená na Armu. Mělo by jít o 13palcový MacBook Pro a také 24palcový iMac, který by díky tomu měl dostat i nový vzhled.

První návrhy designu naznačují, že by mohl Apple použít jednoduchý design ve stylu iPadu Pro. Vzhledem k tomu, že mají být čipy od Applu i přes vyšší výkon úsornější, bude možné konstrukci udělat tenčí a jednodušší.

Zatím není jasné, jestli se dočkáme redesignu i v případě MacBooku, protože většinu šasi v současnosti tvoří baterie, která u iMacu není. Určitě se dočkáme tenčích MacBooků Pro s delší výdrží, ale otázka zní, jestli už tento rok.

Diskuze (56) Další článek: Western Digital začal prodávat 18TB pevný disk řady Gold. Je bez SMR

Témata článku: Apple, Intel, Procesory, Čipy, iMac, Design, ARM, iPad, MacBook, Spekulace, WWDC, Počítač, Big Sur, ČipNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Half-Life 2 a jeho epizody dostanou fanouškovský remaster posvěcený Valve

Half-Life 2 a jeho epizody dostanou fanouškovský remaster posvěcený Valve

Na nový díl očividně ještě nepřišel ten správný čas. Každopádně to vypadá, že si zanedlouho budeme moci druhý Half-Life projít v líbivějším provedení.

Martin Nahodil
Half Life 2OznámeníValve
ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

Ve fotografii může být světla nejen nedostatek, ale v mnoha situacích také přebytek. V příliš světelných podmínkách, kde už ani clona nestačí, je jediným řešením použití neutrálního šedého filtru.

Tomáš Vrabec
Technika
Age of Empires 4 si zahrajeme v říjnu, podívejte se na nový trailer

Age of Empires 4 si zahrajeme v říjnu, podívejte se na nový trailer

Na PC Gaming Show jsme se dozvěděli celou řadu informací o nadcházejících PC hrách.

Michal Maliarov
Age of Empires 4Video
Jak jsme testovali powerbanky s kapacitou 20 000 mAh
Antonín Trčálek
PowerbankaTesty