První internetová mikrovlnná trouba

Sci-fi je blíž, než si myslíte: mikrovlnná trouba, která sam brouzdá po Internetu.
Zatímco jiní mluví, v Jižní Koreji se vyvíjí – Samsung tiše připravil a nyní triumfálně představil první „inteligentní“ mikrovlnku s připojením k Internetu. Internetová mikrovlnná trouba obsahuje čtečku čárkového kódu; tato čtečka si přečte štítek přicházející s danou prefabrikovanou potravinou a pomocí Internetu komunikuje s výrobcem tohoto zařízení správnou dobu a intenzitu přípravy jídla. Samsung představil tuto mikrovlnnou troubu na výstavě v Chicagu; mluvčí firmy uvádí, že se jedná o jednen z největších vývojových kroků v technologiích domácích elektronických přístrojů za dlouhou dobu.

Živě komentuje: všimněte si, že se jedná o typicky americký přístup. Evropan by očekával, že internetová mikrovlnka bude umožňovat například připojení z práce, spuštění přípravy jídla, zatímco sedám do auta a blížím se k domu atd. Američan je však potěšen tím, že nebude moci protočit ani poslední zbývající mozkový závit, který není vyčleněn na vydělávání dolarů.

Faktem ale je, že internetová spolupráce elektronického zařízení se svým výrobcem skutečně umožní v budoucnu vyrábět zařízení „s více než třemi tlačítky“; dosavadní trend totiž usiluje neustále o maximálni zjednodušení ovládání těchto zařízení, což ovšem brání výrobcům produkovat zařízení s komplexními službami a možnostmi rozsáhlé konfigurace – zákazníci i zákaznice zatím tato zařízení odmítají z důvodu strachu „že tomu nebudou rozumět“.Špičkový produkt z Jižní Koreje trošku vrhá jiné světlo na současný dojem z Asie, tj. že se jedná o hlubokou krizí zmítanou část světa, kde se celá ekonomika hroutí a manažeři skáčou z oken – jak je vidět, investice do vývoje se nijak nezmenšují a asijské firmy budou hrát ve světovém high-techu podobně silnou roli jako dosud.

Váš názor Další článek: Soudce navrhuje rozdělení Microsoftu na tři firmy kuriózním způsobem

Témata článku: Přicházející zákazník, Trouba, Mikrovlnná trouba, Chicago, Ticho, Mikrovlnka, Korea, Jižní Korea

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů