První internetová banka zavírá své elektronické přepážky

Nemilá zpráva pro příznivce elektronického bankingu: historicky první čistě elektronická banka s...
Nemilá zpráva pro příznivce elektronického bankingu: historicky první čistě elektronická banka s názvem Security First Network Bank ukončuje svou bankovní činnost a hodlá prodat veškerá svá aktiva, která docílila za dva roky činnosti poměrně směšných 48 mil. USD (1.2 mld. Kč – to je málo i na naše prťavé poměry). Firma samotná nekončí, ale hodlá fungovat dále jako vývojář software pro elektronický banking. To se samozřejmě může ukázat jako profitabilnější než celé bankovní služby, protože firma musela pro vlastní potřeby vyvinout rozsáhlé programové a bezpečnostní vybavení, které dnes může s úspěchem prodávat dál. Byť představitelé uvádějí, že klidně mohli pokračovat s bankou dál a že se tímto krokem chtěli především zbavit schizofrenního image "jsme banka nebo softwarový vývojář?"; zároveň ale je jasné, že by to nešlo bez podstatného zafinancování z vnějších zdrojů, které není nikdy laciné. První internetová banka tak končí, aniž během svého života zaznamenala profit – ale tak tomu u dětí revoluce bývá.

Tento program může pozitivně ovlivnit zastánce čistého objektového programování, kteří stále kritizovali za ne zcela objektový přístup databáze Oracle, stále založené na standardu SQL (Structured Query Language).

Váš názor Další článek: Výsledky ankety: Který antivir používáte?

Témata článku: Programování, Banka, Internetová banka, Ban, Elektro, Profit


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF