První homologace faxmodemu na PC kartě

První homologaci od ČTÚ obdržela včera společnost Kobe na...
První homologaci od ČTÚ obdržela včera společnost Kobe na kombinovaný analogový a zároveň GSM faxmodem Option GSM-ready 33600 na PC kartě. Jedná se o zařízení podporující zároveň komunikaci jak v běžné pevné telefonní síti, tak v prostředí GSM (GSM 900 a 1800 a PCS 1900), které tuto homologaci od ČTÚ dostalo. Karta vám umožní připojení mnoha telefonů od nejznámějších výrobců: Ericsson, Nokia, Panasonic, Philips, Siemens , Sharp a Sony - zákazníkovi je dodán kabel pro příslušný mobil. Jednou z velkých výhod karty je možnost její ho ‘přeprogramování‘ na jiný typ GSM telefonu. Tuto zvláštní službu nabízí, spolu s výměnnou příslušného kabelu na jiný GSM přístroj, Option spolu s Kobe za přibližně 1200 Kč.

Výrobce v podstatě rezignuje u svého výrobku na funkce kapesního diáře – ti ať si koupí konkurenční Psion nebo jiný handheld s Windows CE. Předpokládá jako běžný režim práce připojení k Internetu pomocí modemu na PC kartě (pevnou linkou nebo GSM). Umožní pracovat se specifickými aplikacemi uložených na serverech, takže umožní např. obchodním cestujícím rychlé připojení do firemního systému.

Váš názor Další článek: První výsledky spolupráce 3Com a US Robotics

Témata článku: Windows, Ready, Kapesní diáře, Fax, Běžný režim, Sony Ericsson, První karta, Kobe, Diáře, Sharp


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 21

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači