Intel | Počítače | Grafické karty

První desktopová grafika Intel Arc dorazí v létě. Takhle bude vypadat

Intel sice už vydal první mobilní grafické karty řady Arc (zatím jen Arc 3), na desktopu ale zatím nic takového neproběhlo, respektive vybraným partnerům se dostalo jednom možnosti použít modely DG1 do hotových počítačů. Desktopových modelů Arc se ale za pár měsíců určitě dočkáme a Intel už láká na léto a speciální limitovanou edici.

Jak lze vidět videu, jedná se o poměrně tenkou grafickou kartu se dvěma ventilátory a čtyřmi heatpipe trubicemi, která má 8 GB či 16 GB paměti (nejspíše GDDR6 jako u mobilních karet). Na výstupu nabízí čtyři porty DisplayPort a jedno HDMI.

Na videu nelze nikde vidět dodatečný napájecí konektor PCI Express, což znamená, že si karta vystačí pouze s 75 W ze slotu na základní desce. Tím pádem by mělo jít o nějaký low-end model.

Až v létě tak uvidíme, v čem je tato karta tak výjimečná, že je „limitovaná“ a jak se Intel postaví proti konkurenčním modelům od AMD a Nvidie z pohledu výkonu a ceny.

Diskuze (9) Další článek: Po útoku na satelitní internet KA-SAT musel poskytovatel Viasat zákazníkům vyměnit 30 tisíc modemů

Témata článku: AMD, Intel, Počítače, Nvidia, Grafické karty, DisplayPort, Grafická karta, Karta, Ventilátor, Limitovaná edice, Grafika, Léto, Arc, Počítač, PCI Express, Model, Stolní počítače na Heureka.cz