První den na veletrhu Invex

První den Invexu je nejvíce nabitý událostmi. Pokud jste v Brně chyběli nebo jste nečetli průběžně naše zpravodajství, máte možnost nalézt v tomto článku všechny důležité momenty prvního dne.

První den brněnského veletrhu Invex byl zahájen v poklidném tempu. V dopoledních hodinách se to v pavilonech lidmi zrovna nehemžilo, ale odpoledne počet návštěvníků už o dost vzrostl. Některé firmy z veletrhu zcela vymizely, jiné přesunuly své expozice do přilehlého okolí (Acer) nebo do budov, které nejsou veřejnosti přístupné (Umax). V obou případech potom vystavovatelé zůstávají na Invexu pouze v prvních dvou, odborných dnech.

Co bylo na Invexu k vidění? Přestože na veletrhu nebylo představeno mnoho novinek (jednou z výjimek je společnost Hitachi, která tu představila virtualizační řešení pro velká datacentra i tak návštěvníci mají šanci vidět na vlastní oči zajímavé produkty.

Na expozici firmy Logitech je k vidění nová laserová myš, ultra tenká klávesnice nebo dálkový ovladač Harmony. O zajímavém produktu – gramatickém korektoru pro českou verzi Office 2003 informujeme blíže v této zprávě. Na veletrhu je také k vidění jedno roztomilé zvířátko, které se v našem klimatickém pásu vůbec nevyskytuje. Má rádo studenou vodu a sníh. Nachází se na stánku firmy ABRA, i když má pod krkem motýlka s logem Oracle a vyzývavě kouká na stánek partnerů společnosti Microsoft. No a pokud vás to chození přestane bavit, můžete si na stánku Computer Press dát pivo nebo Kofolu.

Zážitkem dne byl určitě i lov na hostesky do naší galerie krás 21. století. Holky byly milé, bezostyšné a rády nám pózovaly. Pokud jste i vy obdivovateli ženské krásy, tak se podívejte do naší galerie jaké klenoty zpestřují návštěvníkům veletrhu pohyb v pavilonech. Holky a mašiny už nejsou v módě, teď frčí holky a IT.

Bonbónkem pondělního dne byl však samotný premiér Gross, který svým výrokem překvapil snad i sám sebe. Upozornil nás na tiskové konferenci vlády ČR, že on sám informačním technologiím rozumí a i je vlastní. Pokud vás zajímá jeho vtipně památná věta Invexu 2004, klikněte sem a obdivujte kouzlo nechtěného.

Z dalších zpráv: Ministr Mlynář utrhl volant nebo Volně přístupné WiFi v prostorách výstaviště.

A na konec – nezapomeňte hlasovat v anketě Diamantové oko!

Diskuze (6) Další článek: Invex: Živý přenos z Křišťálových disků a Mistrovství ČR v počítačových hrách

Témata článku: Invex, Volanty, Návštěvník veletrhů, Love, Den, Veletrh, Harmony, Logitech Harmony, Tenká klávesnice, První den, Krása, Gross


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky