První den na veletrhu Invex

První den Invexu je nejvíce nabitý událostmi. Pokud jste v Brně chyběli nebo jste nečetli průběžně naše zpravodajství, máte možnost nalézt v tomto článku všechny důležité momenty prvního dne.

První den brněnského veletrhu Invex byl zahájen v poklidném tempu. V dopoledních hodinách se to v pavilonech lidmi zrovna nehemžilo, ale odpoledne počet návštěvníků už o dost vzrostl. Některé firmy z veletrhu zcela vymizely, jiné přesunuly své expozice do přilehlého okolí (Acer) nebo do budov, které nejsou veřejnosti přístupné (Umax). V obou případech potom vystavovatelé zůstávají na Invexu pouze v prvních dvou, odborných dnech.

Co bylo na Invexu k vidění? Přestože na veletrhu nebylo představeno mnoho novinek (jednou z výjimek je společnost Hitachi, která tu představila virtualizační řešení pro velká datacentra i tak návštěvníci mají šanci vidět na vlastní oči zajímavé produkty.

Na expozici firmy Logitech je k vidění nová laserová myš, ultra tenká klávesnice nebo dálkový ovladač Harmony. O zajímavém produktu – gramatickém korektoru pro českou verzi Office 2003 informujeme blíže v této zprávě. Na veletrhu je také k vidění jedno roztomilé zvířátko, které se v našem klimatickém pásu vůbec nevyskytuje. Má rádo studenou vodu a sníh. Nachází se na stánku firmy ABRA, i když má pod krkem motýlka s logem Oracle a vyzývavě kouká na stánek partnerů společnosti Microsoft. No a pokud vás to chození přestane bavit, můžete si na stánku Computer Press dát pivo nebo Kofolu.

Zážitkem dne byl určitě i lov na hostesky do naší galerie krás 21. století. Holky byly milé, bezostyšné a rády nám pózovaly. Pokud jste i vy obdivovateli ženské krásy, tak se podívejte do naší galerie jaké klenoty zpestřují návštěvníkům veletrhu pohyb v pavilonech. Holky a mašiny už nejsou v módě, teď frčí holky a IT.

Bonbónkem pondělního dne byl však samotný premiér Gross, který svým výrokem překvapil snad i sám sebe. Upozornil nás na tiskové konferenci vlády ČR, že on sám informačním technologiím rozumí a i je vlastní. Pokud vás zajímá jeho vtipně památná věta Invexu 2004, klikněte sem a obdivujte kouzlo nechtěného.

Z dalších zpráv: Ministr Mlynář utrhl volant nebo Volně přístupné WiFi v prostorách výstaviště.

A na konec – nezapomeňte hlasovat v anketě Diamantové oko!

Diskuze (6) Další článek: Invex: Živý přenos z Křišťálových disků a Mistrovství ČR v počítačových hrách

Témata článku: Invex, Love, Logitech Harmony, Gross, Den, Volanty, První den, Veletrh, Tenká klávesnice, Harmony, Krása, Návštěvník veletrhů


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X