První české internetové MP3 rádio

Ano, konečně jsme se také dočkali a máme vlastní české internetové rádio s názvem Rádio16.
Netrvalo dlouho a po velkém boomu v USA s internetovými rádio přišla i jedna společnost v ČR s nápadem zřídit vlastní internetové rádio. Ještě více tomu dala možnost využití WinAmpu k příjmu streamingu ve formátu MP3. Takže velice jednoduchým způsobem jak na straně příjmu, tak vysílání získáte skvělé internetové rádio.

Rádio 16 je moderované a vysílá vlastní program, který je vytvářen dle možností vždy na několik dnů dopředu. Je možné si nechat zcela zdarma posílat každodenní program a žhavé aktuality Rádia 16 na mobil, pager, ICQ nebo e-mail (neposílá se nevyžádaná inzerce).

K vysílání Rádia16 se používá program LiveIce z balíku IceCast. Tento balík je také používán jako software na broadcast serverech. V programu bylo učiněno několik změn, aby byl LiveIce lépe přizpůsoben požadavkům. Software je plně zdarma - podléhá volné licenci GNU. Stejné licenci podléhá i veškeré ostatní programové vybavení, které zajišťuje provoz rádia - včetně operačního systému Linux. Na provozu se podílejí Arachne Labs a Digital Resources a.s. Pokud máte správně nakonfigurovaný WWW prohlížeč a běžný WinAMP, můžete rádio rovnou začít poslouchat - v opačném případě se zobrazí návod na příjem našeho rádia. Zajímavá funkce na serveru Rádia16 je počet online posluchačů rádia. Většinou je připojených 2-5 uživatelů, bohužel po té se již Rádio16 nedá poslouchat a je poměrně trhané a nekvalitní. Je tedy dobré tento počet sledovat a řídit se podle něho.

Diskuze (9) Další článek: SolidWorks, stotisícá kopie je venku

Témata článku: Software, Linux, MP3, Rádio, Pager, Boom, Běžné vysílání, Internetový provoz

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů