Microsoft | Linux | Microsoft Teams

První aplikace z Office 365 je dostupná pro Linux

Microsoft aktuálně v betaverzi vydal svou první aplikaci ze sady Office 365 pro Linux. Jedná se o klienta služby Microsoft Teams, tedy komunikátoru pro firmy, který konkuruje Slacku či Hangouts Chatu.

Microsoft se dlouhodobě snaží propagovat svůj podnikový komunikátor Teams, kterým nahrazuje starší pokusy včetně Skypu. Je to jeden z hlavních konkurentů populárního Slacku. Prozatím byly dostupné aplikace pro Windows, macOS a mobilní platformy Android a iOS, nyní se ale dočkal i Linux.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá klient Microsoft Teams pro Linux.

To je pro Microsoft přelomový krok, pro tuto platformu totiž aplikace v rámci Office nikdy nevydával. Je sice nepravděpodobné, že by se to do budoucna více změnilo a Word, Excel apod. zůstanou pravděpodobně mimo Linux. V případě akutní potřeby je dostupná webová verze. Teams na Linuxu má za cíl přidat do korporátního komunikačního nástroje i vývojáře, kteří na Linuxu pracují. 

Nové aplikace jsou ke stažení s instalátory ve formátech .deb a .rpm a vzhledově se nijak neliší od svých protějšků na ostatních platformách. Prozatím vychází jako betaverze.

Jak fungují Microsoft Teams?

Diskuze (12) Další článek: Robotický „popelář“ ESA odstraní z vesmíru stokilový kus smetí. Při tom však sám bude zničen

Témata článku: Microsoft, Windows, Linux, Android, Operační systémy, Betaverze, Skype, Microsoft Teams, Slack, Excel, Hangouts chat, Word, Office, Mobil Platform, Komunikátor, Aplikace, Teams, Platforma


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11