Windows 11 | Windows Insider

Průzkumník ve Windows 11 ukáže soubory z cloudu a kdo je upravil

Jak nedávno předeslal na své akci věnované budoucnosti hybridní práce, přidává Microsoft do Windows 11 jednu z mála novinek, kterou jsme zatím viděli jen na obrázku. Do kanálů Dev a Beta byly vypuštěny Windows 11 Insider build 22593.

Panelové prostředí si Redmondští zatím ještě schovávají, Průzkumník nicméně vybavují novou domovskou obrazovkou. Doslova, nazývá se totiž Home. Aktuálně ještě český překlad není dodělaný, takže musíte přetrpět popisky v angličtině. Domovská obrazovka se přidává k existujícím dvěma prostorům: Tento počítač a OneDrive.

Pro úplnost dodávám, že Windows 10 poskytuje podobnou funkci, která se nazývá Rychlý přístup. Průzkumník v Jedenáctkách na domovské obrazovce ukazuje soubory a složky, s nimiž jste pracovali naposledy. Přetažením je i připnete tak, aby byly vždycky dostupné. Seznam s oblíbenými soubory visí nad seznamem naposledy otevřených.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nejdůležitější změna spočívá v tom, že se na tomto místě nachází také položky z cloudových služeb od Microsoftu. V seznamu pak vidíte, kdo je naposledy upravil. Zobrazování souborů z Office.com lze vypnout. Položky na seznamech jsou vyhledatelné pomocí pole v Průzkumníku, byť zrovna nejsou stažené.

Připínání oken klávesnicí

Sestavení 22593 se dále primárně soustředí na mýcení chyb, což odpovídá tomu, že Microsoft verzi 22H2 přesunul do kanálu Beta. V tuto chvíli se vývojový tým primárně soustředí na stabilizaci kódu a čerstvé sestavení skutečně opravuje nespočet nahlášených potíží se správným fungováním.

Přesto v testovacím vydání Jedenáctek objevíte i jiné drobnosti. Když vyvoláte nabídku pro připínání oken klávesovou zkratkou Win+Z, u každé polohy spatříte číslo. Zmáčknutím příslušného tlačítka na klávesnici okno připnete právě do vybrané polohy.

Při nastavování délky relace pro soustředění se čas odečítá nebo přičítá po pěti minutách, když se pohybujete v časovém rozmezí 0–30 minut. Windows 11 vás od teď také upozorní na to, že je vypnutá bezpečnostní funkce pro izolaci jádra. Používáte-li digitální pero, ve výchozím stavu v nabídce s nástroji najdete připnutý Microsoft Journal.

Zdroje: Windows Insider Blog

Diskuze (6) Další článek: Astronomy překvapily nečekané změny klimatu na Neptunu

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Cloud, Operační systémy, Windows 11, Windows Insider, Soubor, Správce souborů, Windows Insider Blog, Okno, Seznam, Domovská obrazovka, Průzkumník, Win + Z, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak dobře vybrat 3D tiskárnu. Levné nekupujte. A nečekejte, že se vám při tisku bude hned dařit

Jak dobře vybrat 3D tiskárnu. Levné nekupujte. A nečekejte, že se vám při tisku bude hned dařit

** Na webu narazíte na desítky laciných 3D tiskáren. Vyplatí se? ** Pozor, 3D tisk je i po letech v prvé řadě řemeslo ** Co si nastudovat, aby na tiskárnu nepadal prach ve sklepě

Jakub Čížek
3D tisk
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

** Mobilní aplikace XPass chce zatočit se sexuálním násilím ** Uživatelům umožní udělit souhlas k pohlavnímu styku QR kódem ** Kromě toho chce také chránit a edukovat

Martin Miksa
SexMobilní aplikace
Windows 8 je nejnenáviděnější systém. Microsoft v něm ale zpackal jen jednu věc (Podcast Živě)
Lukáš VáclavíkPetr Urban
Podcast ŽivěWindows 8Microsoft StoreMicrosoft