Windows 11

Průzkumník ve Windows 11 je rychlejší, když zmáčknete F11. Microsoft dělá něco špatně

Průzkumník ve Windows 11 nesviští jako namydlený blesk. To ostatně platí celkově pro zobrazování moderních grafických prvků. Bizarní naprogramování nicméně způsobuje, že program pracuje rychleji, když ho přepnete do celoobrazovkového režimu a pak ho hned zase opustíte. Všimla si toho programátorka Vivy.

Můžeme to nazvat chybou, můžeme to nazvat podivným chováním. Pokud si stýskáte, že Průzkumník nenačítá obsah složek dostatečně rychle, tak po provedení popsané akce si nejspíš stýskat přestanete. Aspoň na pár sekund, než si uvědomíte, že při každém další zapnutí je Průzkumník opět pomalejší.

Do celoobrazovkového režimu vstoupíte klávesou F11. Stejně ho i opustíte. Po zapnutí a vypnutí celoobrazovkového režimu se obsah složek načítá bez dříve znatelné prodlevy:

Vivy chování Průzkumníku zdokumentovala v testovací verzi Windows 11, kterou najdete v kanále Dev. Jak jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, stejný postup platí také na správce souborů ve stabilních Windows 11 22H2. Microsoft do podzimního vydání chystá nové funkce včetně Galerie.

Jeden nadšenec už dokonce napsal kratičký skript, který spustí Průzkumník a hned ho „prožene“ celoobrazovkovým režimem, abyste to nemuseli pokaždé dělat sami.

Zdroje: Vivy⚡ / X via BetaNews

Diskuze (35) Další článek: Život Elona Muska na 700 stranách. Vyšla nová biografie od autora knih o Jobsovi nebo Einsteinovi

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Windows 11, Operační systémy, Windows Insider, Software na Heureka.cz