Nositelnosti | CES 2019

Prsten ORII zvládne telefonovat, posílat zprávy i zjistit vše důležité. Telefon může zůstat v kapse [CES]

Chytré funkce se postupně objevují ve stále menších a menších gadgetech. Důkazem budiž prsten ORII, který umí telefonovat, posílat zprávy a má i řadu dalších funkcí. K jeho ovládání vystačíte s hlasem.

Stačí se dotknout prstem ucha a prsten je připraven volat, odesílat texty, vytvářet připomínky a poskytovat další funkce. Zvládá také notifikace z mobilního telefonu, které lze rozlišit různými barvami LED a vibracemi.

Zvuk přes kosti

K hovorům využívá technologii vedení zvuku kostí (Bone Conduction), takže sám o sobě nevydává zvuk, ale vysílá vibrace přímo do vnitřního ucha. Zvukové vlny tedy obcházejí vnější a střední ucho (kde se nachází ušní bubínek) a přímo stimulují sluchový orgán, zatímco prst pomáhá zablokovat hluk v pozadí.

Prsten je dále vybaven dvěma mikrofony, díky čemuž může zastat roli klasického telefonního přístroje. Telefonovat je přitom možné i ve velmi hlučném prostředí, aniž by to nějak devalvovalo kvalitu zvuku.

Prodeje začnou v únoru

Prsten ORII je lehký a pohodlný na nošení, odolný proti ponoření a stříkající vodě dle standardu IPX7. Je vyroben z eloxovaného hliníku a neobsahuje žádný displej – ovládá se totiž prostřednictvím hlasových příkazů. Úkolem hlasového asistenta je umožnit vám rychleji zvládnout každodenní úkoly.

Zařízení se připojuje k chytrému telefonu přes Bluetooth a vyžaduje operační systém Android 6 nebo vyšší či iOS 10 a novější. Vydrží 1,5 hodiny hovoru, nebo 48 hodin v pohotovostním režimu. K úplnému nabití stačí jedna hodina.

Tvůrci prstenu v úspěšných kampaních na crowdfundingových serverech Indiegogo a Kickstarter získali od bezmála tří tisíc podporovatelů částku 446 tisíc dolarů. Prvních 500 přispěvatelů ho mohlo získat za částku 99 dolarů, tedy v přepočtu asi 2200 Kč. Zahájení dodávek a prodejů je plánováno na únor tohoto roku, prsten bude dostupný ve čtyřech barvách: černé, šedé, stříbrné a červené.

Diskuze (7) Další článek: Týden Živě: Nejlepší počítačové novinky z CES 2019

Témata článku: Android, Bluetooth, Nositelnosti, Mobility, Mobilní telefon, Zvuk, Kickstarter, CES 2019, Vnitřní ucho, Ori, Operační systém, Každodenní úkol, Zahájení dodávek, Dolar, Bon Conduction, Stimul, Hlasový asistent, Prsten, Ucho, Telefon, Úplné nabití, Zvuková vlna, Chytrá funkce, Hlučné prostředí, Eloxovaný hliník, Odolné mobilní telefony na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk