Reklama na HP? btw když vám dojde kartrige taky si pak musite koupit novou tiskarnu?
Srovnávat tohle s fdm hobby tiskárnami je celkem na hlavu, tohle ma smysl srovnávat s podobnou technologií tj SLS, za podobné peníze jdou pořídit DSLM tiskárny, které tisknou i kovové (nerez, titan, atd..) věci, tohle má oproti tomu výhodu, že je to rychlejší a má to větší "rozlišení", nevýhoda je, že to umí tisknout akorát ten jeden materiál.
V práci používáme klasické tiskárny k tisku slévárenských modelů. Je to levnější než to frézovat, ale u větších počtů se to neoplatí. Také tam vzniká problém s následnou úpravou modelu, například přichycení na modelovou desku. Díky tomu, že je to defakto "duté", tak tam nejde navrtat vrut. Další věc, je že se modely musejí tmelit, jinak nejdou obrousit hrany a ty pak trhají ve slévárně formy. Tohle by mohla být zajímavá alternativa, ale určitě to nebude tak růžové, jak je to prezentováno. Takže kde je bota? Jaké má materiál vlastnosti? Při jaké teplotě ztrácí pevnost? Maximální možný rozměr tištěné věci? Nicméně zajímavý článek :)
Je to polyamid, takže žádné zázraky nečekej. Rozměrová stálost je utopie, PA dokáže natáhnout vodu až do 50% své hmotnosti a jakmile uschne, tak je velmi křehký. Při navrhování se polyamidu vyhýbáme jako čert kříži, k zákazníkovi musely takto vyrobené díly jezdit vždy ve vlhkém prostředí, není to žádná sranda.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 9. 2018 20:23
Tisknu i z ABS, ten jde brousit, lepit i leštit. Pokud vím, kam přijde vrut, navrhnu si pro něj 'předvrtanou' díru. Jinak volím výplň Gyroid a zvětším hustotu výplně a pak ten vrut drží. Používám Slic3r Prusa Edition (a MK3).
Samozřejmě, díry se dají různě předvrtat, ale někdy jsou osudy modelů dosti záhadné a nikdo pořádně neví, co s nimi bude za měsíc, takže je to dost náročné. My to vyřešili děláním špuntů, ale není to ideální. Jinak tiskeneme z pla, protože ABS se nám kroutí, máme velké modely.
ABS jde brousit, ale velké kusy se kroutí. Není to úplně ideální materiál. Osobně čekám na dostupnost velkých 2,5 kg cívek CPE. To by mohlo vyřešit problémy
Teď je ve Slic3ru podpora pro MMU 2.0, která umožňuje kontinuální tisk jedním vláknem, tj. jak dojde na jedné cívce, bere se z druhé. Třeba vám to pomůže.
Nevím čím to je, ale vypadá to jako PR článek, nespletl si někdo kategorii? Jako je to zajímavé, ale čistě reklama. Tenhle typ tisku má taky své nevýhody a to tam ani nebylo naznačeno.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.