Šifrování | ProtonMail

ProtonMail dorazí s lepšími aplikacemi. ProtonVPN získá více funkcí a Proton Drive bezplatné úložiště

Zdroj: Proton Technologies
ProtonMail dorazí s lepšími aplikacemi. ProtonVPN získá více funkcí a Proton Drive bezplatné úložiště | Zdroj: Proton Technologies

Švýcarská společnost Proton Technologies aktualizovala plán vývoje svých stěžejních služeb. Má prý dostatek lidí, kteří se mohou věnovat nezávisle na sobě designu i funkcím, a to to všechny služby zvlášť.

Momentálně finišují práce na nových mobilních aplikací ProtonMailu. Ta pro iOS vyjde v nadcházejících týdnech, ta pro Android se zdrží. Tvůrci ji nakonec museli celou přepsat, takže dorazí někdy před létem. A to ještě ne se všemi funkcemi, první verzi bude chybět například seskupování zpráv do konverzací.

Na mobilech chtějí Švýcaři ještě v dubnu vylepšit systém notifikací, který dnes upozorňuje i na již přečtené zprávy. Z webu se do mobilů dostane také šifrované fulltextové vyhledání v e-mailech. Na to si ale uživatelé počkají několik měsíců.

Vylepšení se dočká také Bridge, který propojuje ProtonMail s klasickými e-mailovými klienty jako Outlook nebo Thunderbird. ProtonMail ale letos získá i vlastní desktopovou aplikaci pro Windows, macOS a Linux. Bude napsaná v Electronu, takže sice bude multiplatformní, ale „nenažraná“.

ProtonVPN loni prošel velkou modernizací, která měla čtyřikrát zrychlit připojení. Letos chtějí tvůrci zlepšit podporu streamovacích, herních nebo videokonferenčních služeb a BitTorrentu. Vedle toho už nebude nutné používat oficiální aplikaci ProtonVPN, ale virtuální privátní síť bude dostupná i v aplikacích třetích stran skrz klient s podporou protokolu WireGuard.

Dorazí i rozšíření pro Chrome a Firefox, které by mělo sloužit jako proxy. Proton chce též přidat více IP adres a zlepšit jejich reputaci tak, aby uživatelé často nekončili se zablokovaným přístupem nebo nemuseli někde věčně opisovat captchu.

Klepněte pro větší obrázek

Během několika týdnů vyjde finální Proton Calendar pro Android, do léta pak i verze pro iOS. Šifrovaný kalendář zatím funguje jen na webu, kde jej čeká těsnější provázání s e-mailem a kontakty.

Poslední velkou věcí je cloudové úložiště Proton Drive. To zatím funguje jen na webu, ale už se dokončují aplikace pro Windows, Android a iOS, Verze pro macOS bude až před koncem roku. Služba je ale zatím hodně omezená a chybí ji funkce známé odjinud.

Teprve se například chystají náhled obrázků, videí nebo PDF. Chybí vyhledávání, sdílení a kolaborace a nelze tvořit obrázkové galerie. Směšná je i kapacita. Ta je totiž sdílená s ProtonMailem, takže základní placený účet Plus za 5 eur měsíčně nabídne jen 5 GB, vyšší Visionary za 30 eur pak 20 GB. Bezplatný ProtonMail má 500MB schránku, ale lze ji rozšířit na dvojnásobek. V těchto dnech již Proton Drive postupně začíná fungovat i u neplatících uživatelů.

Diskuze (1) Další článek: Rok na Marsu. Vrtulník Ingenuity je v dobré kondici a provedl už 22 letů

Témata článku: Software, Windows, Linux, Android, iOS, Firefox, Chrome, Úložiště, VPN, Outlook, PDF, Thunderbird, BitTorrent, Design, Šifrování, ProtonMail, Bridge, Proton Technologies, Dobrá aplikace, WireGuard, Aplikace, Proton, Visionary, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Přehledně: Ceny drahých grafik v Česku výrazně padají, hlavní důvody teprve přijdou

Přehledně: Ceny drahých grafik v Česku výrazně padají, hlavní důvody teprve přijdou

** Ceny karet se začínají přibližovat těm stanoveným AMD a Nvidií ** V nižších třídách se už vyplatí grafiky koupit ** U high-endu je ale rozumnější chvíli počkat na novou generaci

Jan Pánek
Cenový přehled
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace