Software | Sociální sítě | Meta | Threads

Proti Twitteru vyrazila nová síť Threads. Bráchu Facebooku si však Evropané zatím nevyzkoušejí

Zuckerberg a Musk se spolu možná střetnou v kleci, ještě předtím ale první ránu zasadil šéf a zakladatel Facebooku. Dnes spustil novou sociální síť Threads, která má být stejně rychlým komunikačním prostředkem jako Twitter. A vyšlo mu i načasování, neboť Musk už zase tropí hlouposti, takže Threads může přetáhnout pár nespokojených lidí.

Meta říká, že Instagram spojuje miliardy lidí pomocí fotek a videí. Threads má udělal totéž pomocí textu a sdílení pozitivních a kreativních myšlenek. Každý příspěvek má až 500 znaků (na Twitteru 280), zároveň může obsahovat odkazy, fotky nebo videa v délce až 5 minut. Instagram, resp. účet na něm, je potřebný i pro používání Threads, neboť vlastní registrační systém nemá.

Threads na první pohled vypadá jako Twitter a láká i na podobné funkce. Oproti němu ale nemá webovou verzi, funguje jen v aplikacích pro Android (Play Store) a iOS (App Store). Sami je ale vyzkoušet nemůžeme, protože síť odstartovala jen ve stovce zemí světa a do EU se zatím nepodívala. Podle Zuckerberga ale během prvních dvou hodin nabrala už dva miliony uživatelů.

Meta slibuje, že bude Threads dále rozvíjet a přidávat nové funkce. Síť bude například kompatibilní s protokolem ActivityPub, takže bude navzájem propojitelná například s Mastodonem. Interoperabilita je u Mety rozhodně netradiční prvek, Zuckerberg a spol. se s ostatními neradi baví a všechny ty facebooky spíš uzavírají.

Diskuze (17) Další článek: Naše planeta zažila nejteplejší den v historii měření. Pravděpodobně nás čeká i rekordně teplý rok

Témata článku: , , , , ,