Sociální sítě | Telegram | Komunikace

Prosincové novinky v Telegramu. Obsah skupin může chránit před přeposíláním

logo: Telegram / koláž: Petr Urban / Živě.cz
Prosincové novinky v Telegramu. Obsah skupin může chránit před přeposíláním | logo: Telegram / koláž: Petr Urban / Živě.cz

Komunikační platforma Telegram, která akcentuje ochranu soukromí své uživatelské skupiny, přichystala několik novinek. Usnadňují správu, často se však zaměřují právě na soukromí. Protože komunikátor vychází pro řadu platforem, část z nich se týká všech klientů. Některé funkce jsou specificky orientované na konkrétní platformy.

Projděme si novinky v bodech:

  • Chráněný obsah ve skupinách a kanálech. Máte-li správcovské oprávnění, můžete zakázat přeposílání obsahu mimo skupinu nebo kanál, focení obsahu a ukládání multimédií. Stačí nastavit aby byl obsah dostupný jen členstvu.
  • Odstraňování zpráv podle data. Obsah chatu jeden na jednoho vyčistíte ve vámi vybraném časovém rozmezí.
  • Správa připojených zařízení. Na jednom místě můžete spravovat připojená zařízení. Naráz se odhlásíte ze všech ostatních relací, nastavíte i automatické odhlášení při neaktivitě nebo určíte, jestli zařízení smí přijímat tajné zprávy a hovory. Novým tlačítkem rychle připojíte desktop.
  • Anonymní přispívání do veřejných skupin. Klepněte na svého avatara vedle pole pro psaní. Můžete se přepnout na identitu kanálu, pod níž budete následně přispívat.
  • Přihlášení telefonním hovorem. Pouze některá mobilní zařízení smí vyvolat telefonát ze strany Telegramu. Pro ověření zadáte několik číslic z čísla, jež vám zavolá. Metoda doplňuje získávání ověřovacích kódů přes SMS.
  • Připojování do skupin. Když požádáte o vstup do skupiny či kanálu, tak v případě reakce admina uvidíte, z jaké komunity pochází. Kontaktovat vás teď mohou rovněž boti-admini. Před případným přijetím žádosti vás např. otestují, vyžádají si souhlas s pravidly apod.
  • Globální motivy vzhledu chatů na Androidu. Zařízení s Androidem smí nastavovat motivy pro celou aplikaci. V iOS se funkce objevila dříve. Prostředí pro nastavení motivu bylo přepracováno.
  • Rozpoznávání textu v iOS 13 a novějších verzích. Rozpoznávání textů se týká fotografií, z nichž text přímo zkopírujete. Detekce probíhá pouze na zařízení, tj. cloud do procesu není zapojen.
  • Formátování textu v popiscích. Text v chatu můžete zvýraznit mj. tučně nebo kurzívou. Formátování se teď vztahuje také na popisky multimédií. Android už funkci má, přidána byla do klienta pro iOS.
  • Předělané detaily kontaktu na iOS. Obrazovka s podrobnými informacemi o kontaktu, skupině či kanálu byla přepracována tak, aby vizuálně zapadla do iOS 15.
Klepněte pro větší obrázek
Detaily kontaktu teď vizuálně zapadají do iOS 15
(foto :Telegram)

Zdroje: blog Telegramu

Diskuze (9) Další článek: Klid a efektivita. Recenze počítačového zdroje Fractal Ion+ 2 Platinum

Témata článku: Sociální sítě, Android, Chat, iOS, Telegram, Komunikace, Soukromí, SMS, Obsah, Zařízení, Přeposílání, Novinka, Text, Kanál, Telefony s Androidem na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

** Mexické drogové kartely využívají pozoruhodné nekonvenční zbraňové systémy ** Patří mezi ně rovněž drony v mnoha podobách ** Nedávno zveřejněné video zachycuje útok dronu shazujícího malé bomby

Stanislav Mihulka
MexikoDrogyZbraně
V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

** Oppo Find X3 Pro se může opřít o unikátní mikroskopický objektiv ** Nabízí až 60× hybridní přiblížení těch nejmenších detailů ** Je to jediný telefon, který umí nafotit sochy v uchu jehly...

Martin Chroust
MikroskopMakro objektiv