Prorazí firma HP na trhu nejmenších notebooků?

Firma Hewlett-Packard se chystá se vší slávou navrátit na trh v oblasti mininotebooků, které vybaví procesory Pentium II.
Firma Hewlett-Packard se chystá se vší slávou navrátit na trh v oblasti mininotebooků. A jelikož se chce v ostré konkurenci natrvalo zahnízdit a ostatním firmám vyrazit dech, usmyslila si osadit své nové produkty nejsilnějšími procesory firmy Intel. Napjatě tedy očekává novou řadu procesorů této firmy, speciálně určenou pro použití v noteboocích. Mělo by se jednat o procesory třídy Intel Pentium II na frekvencích od 300 do 366 MHz s velikostí interní cache 256KB.

HP již nyní představil své dva modely notebooků kategorie mini, které by se měly na trhu objevit koncem měsíce. Nové počítačové vlaštovky vyletí pod označením OmniBook 800 a OmniBook 900. Zatímco ostatní firmy v této třídě výrobků využívají procesory typu Pentium MMX, Hawlett-Packard bude využívat Pentium II. OmniBook 800 bude levnější verzí produktové řady a jeho cena bude začínat na 2500 USD. Displej bude velikosti 10 palců a klávesnice se přizpůsobí malé velikosti počítače. Oproti tomu OmniBook 900 je určen pro profesionální mobilní využití. Tomu napovídá 12-ti palcový displej a větší pohodlnější klávesnice. Co do velikosti a tvaru bude OmniBook 900 podobný svým konkurentům, notebookům Sony Vaio 505 a Dell Latitude.

Můžeme se tedy opět těšit na zvýšení laťky výpočetního výkonu v této kategorii notebooků. Ne všichni však na to bohužel budou mít.

Váš názor Další článek: Už se ví, kolik zaplatíte za Office 2000!

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Palcový displej, Nejmenší notebook, Mobilní využití, Dell Latitude, Mini klávesnice, Interní označení, HP, Trh


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů