Android | Windows 10 | Mobilní telefon

Propojení Windows 10 a telefonů pokračuje. Na počítači už vyřídíte i hovory

K propojení Windows 10 a mobilního telefonu s Androidem slouží aplikace Váš telefon, kterou Microsoft představil na loňské vývojářské konferenci Build a od té doby ji stále vylepšuje. Aktuálně umí zobrazit a vyřídit notifikace, číst a psát SMS zprávy, prohlížet fotky a u některých telefonů i kompletně převede displej telefonu na plochu Windows. Nově umí další užitečnou věc - obslouží telefonní hovory.

Podpora telefonních hovorů byla doposud dostupná jen v testovací fázi pro několik modelů telefonů od Samsungu, nyní už je funkce vyladěná a dostupná pro všechny telefony s Androidem ve verzi 7.0 či novější. 

Aplikace ve Windows umožní vzdáleně prohlížet kontakty a hovory v telefonu, případně i přímo volat. K tomu je nutné mít telefon a počítač spárovaný skrze bluetooth (základní funkce jako notifikace či SMS toto nevyžadují, stačí internetové připojení). 

Pokud chcete novinku vyzkoušet, aktualizujte aplikaci na nejnovější verzi skrze Microsoft Store a do mobilu si z Google Play nainstalujte aplikaci pro napojení

Jak propojit počítač s telefonem? Je několik způsobů:

Diskuze (30) Další článek: The Pirate Bay testuje možnost streamování. Pro Netflix a spol. by to mohl být problém

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,