Projekt Maui pro mapy v dlani

Zajímavé a svým způsobem i jedinečné spojení odlišných technologií ohlásily společnosti Autodesk a Oracle pod označením Project Maui.
Zajímavé a svým způsobem i jedinečné spojení odlišných technologií ohlásily společnosti Autodesk a Oracle pod označením Project Maui. Jde o technologii umožňující přístup k informacím, zejména interaktivním mapám, z přenosných zařízení.

Spolupráce Autodesku a Oracle vedla k integraci třech technologií:

  • Databázové systémy Oracle8i a Oracle8i Lite
  • Přenosná zařízení založená na technologii Windows CE (dnes už jen „windows powered“) a Palm
  • Distribuovaný software pro práci s mapami Autodesk MapGuide
Výsledkem je mobilní řešení poskytující pracovníkům v terénu přístup k informacím a datům, které byly až doposud mimo kancelář nepřístupné, nebo dostupné jen v papírové podobě či na mikrofilmech. Maui je kódové označení pro mobilní technologie společnosti Autodesk, spojujícím prvkem je v tomto případě jazyk Java.

Hlavní výhody
Využití nové technologie přináší údajně úsporu jednu hodinu denně na každého zaměstnance zúčastněného v procesu souvisejícího s distribuovaným přístupem k datům. Čas se šetří úsporou při cestování, porovnáváním a prací s nepřesnými mapami, vyhledáváním map, tiskem dokumentů, výrobou mikrofilmů atd.

Mnoho uživatelů nasazením projektu získá potřebné informace prakticky kdykoliv a kdekoliv. Editovaná data lze na požádání odeslat do centrální databáze bez nadbytečných nákladů, další úspory vzniknou díky možnosti rychlejšího a kvalitnějšího rozhodování.

Informace z několika databázových zdrojů je možné integrovat v jediném mobilním zařízení prostřednictvím inteligentní utility, která zajišťuje a posílá odpovídající množství dat ze správné databáze na mobilní zařízení.

Živě komentuje: Kromě zmiňovaných přínosů jsou výhody mobilního přístupu k údajům, v tomto případě mapám, zřejmé na první pohled. Pracovníci telekomunikačních firem, plynařských či elektrárenských společností, mohou naplno ohodnotit výhod mobilního přístupu k datům při práci v terénu bez neustálé nutnosti fyzické konfrontace s centrální databází někde v prostředí hlavních nebo regionálních kanceláří.

Váš názor Další článek: Ušetřili jsme lidské síly

Témata článku: Windows, Mapy, DLA, Projekt, Mobilní data, Přenosné zařízení, Mobilní vyhledávání, MAU, MauiNová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Recenze filmu Poslední noc v Soho. Edgar Wright skládá stylovou poctu giallo hororům 

Recenze filmu Poslední noc v Soho. Edgar Wright skládá stylovou poctu giallo hororům 

Šedesátá léta, současnost, londýnská čtvrť Soho a noční snové výlety, jež možná nejsou snové. 

Marek Čech
Recenze