Microsoft | Cloud | Xbox

Project xCloud míří do Evropy. Streamované hraní od Microsoftu se ale Česku prozatím vyhne

Microsoft připravuje vlastní službu pro streamované hraní a nyní rozšířil uzavřenou betaverzi do 11 evropských zemí. Zájemci se musí přihlásit skrze formulář a Microsoft pak vybraným umožní přístup. Česko zatím na seznamu chybí.

Firma aktuálně na svém blogu nastínila další rozšiřování služby v Evropě. Základem je možnost streamovaného hraní některé z her, které jsou dostupné v katalogu. Princip je tak stejný, jako u konkurenčního GeForce Now či Google Stadia. Pro spuštění tak stačí nainstalovaný klient buď ve Windows, nebo i na mobilním zařízení s Anroidem.

Nově se tak mohou přihlásit do testování mobilní verze všichni, kteří žijí v některé z vybraných evropských zemí. Na seznamu sice chybí Česko, naleznete zde ale Belgii, Dánsko, Finsko, Francii, Německo, Irsko, Itálii, Norsko, Nizozemsko, Španělsko a Švédsko. Přihlášení je nutné udělat skrze formulář na webu a Microsoft následně vybere účastníky.

Cloudové hraní je přitom aktuálně hitem. I s ohledem na aktuální pandemii roste vytížení většiny internetových služeb a tak třeba Nvidia již dříve hlásila, že má vyprodané všechny prémiové sloty u své služby GeForce Now. Otázkou tak je, zda Microsoft nepřijde do hry příliš pozdě.

Microsoft chystá vydání nové generace Xboxu. Takto bude vypadat:

Diskuze (7) Další článek: K Zemi se blíží obrovský asteroid. 29. dubna čekejte s dalekohledy

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Cloud, Internet, Nvidia, Android, Hry, Evropa, Německo, Francie, Itálie, Norsko, Xbox, GeForce Now, Švédsko, Betaverze, Španělsko, xCloud, Nizozemsko, Finsko, Česká republika, Hraní, Google Stadia, Dánsko, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

** Nabíjecí kabely pro telefony jsou nuda ** Zažitý stereotyp chce změnit PixelCable ** Má svůj displej, jednotku s firmwarem i samostatnou aplikaci

Martin Miksa
GadgetNabíjeníSmartphony
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows