Microsoft | Cloud | Xbox

Project xCloud míří do Evropy. Streamované hraní od Microsoftu se ale Česku prozatím vyhne

Microsoft připravuje vlastní službu pro streamované hraní a nyní rozšířil uzavřenou betaverzi do 11 evropských zemí. Zájemci se musí přihlásit skrze formulář a Microsoft pak vybraným umožní přístup. Česko zatím na seznamu chybí.

Firma aktuálně na svém blogu nastínila další rozšiřování služby v Evropě. Základem je možnost streamovaného hraní některé z her, které jsou dostupné v katalogu. Princip je tak stejný, jako u konkurenčního GeForce Now či Google Stadia. Pro spuštění tak stačí nainstalovaný klient buď ve Windows, nebo i na mobilním zařízení s Anroidem.

Nově se tak mohou přihlásit do testování mobilní verze všichni, kteří žijí v některé z vybraných evropských zemí. Na seznamu sice chybí Česko, naleznete zde ale Belgii, Dánsko, Finsko, Francii, Německo, Irsko, Itálii, Norsko, Nizozemsko, Španělsko a Švédsko. Přihlášení je nutné udělat skrze formulář na webu a Microsoft následně vybere účastníky.

Cloudové hraní je přitom aktuálně hitem. I s ohledem na aktuální pandemii roste vytížení většiny internetových služeb a tak třeba Nvidia již dříve hlásila, že má vyprodané všechny prémiové sloty u své služby GeForce Now. Otázkou tak je, zda Microsoft nepřijde do hry příliš pozdě.

Microsoft chystá vydání nové generace Xboxu. Takto bude vypadat:

Diskuze (7) Další článek: K Zemi se blíží obrovský asteroid. 29. dubna čekejte s dalekohledy

Témata článku: Software, Microsoft, Cloud, Windows, Hry, Internet, Nvidia, Betaverze, Android, Evropa, Německo, Francie, Itálie, GeForce Now, Nizozemsko, Xbox, Švédsko, Norsko, Finsko, xCloud, Španělsko, Formulář, Dánsko, Belgie, Google Stadia25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy