Prohlížeče | Opera | Vivaldi

Prohlížeč Vivaldi přichází ve verzi 2.0 se šifrovanou synchronizací

Prohlížeč Vivaldi přichází ve verzi 2.0 se šifrovanou synchronizací

Webový prohlížeč Vivaldi, vytvořený Jonem von Tetzchnerem, který původně stál za vývojem Opery, přišel v uplynulém týdnu ve verzi 2.0. Je postavena na prohlížeči Chromium a jedním z hlavním přínosů má být ochrana soukromí.

Prohlížeč neshromažďuje žádná soukromá data a místo Googlu používá jako výchozí vyhledávač DuckDuckGo, který deklaruje, že žádným způsobem nesleduje své uživatele. V nové verzi byl přidán jako volitelná možnost vyhledávač Qwant, jež také sází na respektování soukromí uživatelů.

S čím přichází Vivaldi 2.0?

Nová verze nabízí celou řadu unikátních funkcí. Hlavní novinkou je synchronizace mezi počítači, kde Vivaldi používá end-to-end šifrování, takže nemůže žádným způsobem sledovat oblíbené položky, data pro automatické vyplňování formulářů, historie ani hesla.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní novinkou je synchronizace mezi počítači

Dále byla vylepšena správa listů, které můžete seskupovat a organizovat pomocí štítků, prohledávat je a dát jim jasnější názvy, abyste je mohli později znovu najít. Nová funkce vizuálního zobrazení historie využívá důvěryhodnosti, kterou přináší šifrování, k zajímavějšímu způsobu prezentace statistik vašeho procházení.

Ve spodní liště jsou připraveny zajímavé funkce, jako je zobrazení více listů vedle sebe v podobě dlaždic či pořízení snímku celé stránky, včetně částí přesahujících obrazovku. Vivaldi také dokáže podat zevrubné informace o obrázcích ve stránce nebo změnit barevné podání webu. Dále byla rozšířena sada gest myší a klávesových zkratek, takže můžete téměř všechny operace provádět bez hledání ovládacích prvků.

Ačkoli je Vivaldi spíše minoritním prohlížečem (od června 2018 získal dle StatCounteru pouze 0,05% podílu na trhu), má poměrně velké ambice, včetně plánované integrace e-mailového klienta E3, ke které by mělo dojít do konce roku.

Prohlížeč si můžete zdarma stáhnout z oficiálních webových stránek, kde je k dispozici ve verzích pro 32- i 64bitové Windows 7, 8 a 10, Mac a Linux.

Diskuze (15) Další článek: Zapomněli jste si dát svou obvyklou dávku kávy? Může vás rozbolet hlava

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Linux, DuckDuckGo, Opera, Šifrování, Vivaldi, Synchronizace, Velká ambice, Prohlížeč, Myší zkratka, Chrom, Spodní lišta, Uplynulý týden, Jasný název, Qwant, Mac a Linux, Hlavní novinka, E-mailový klient, Oblíbená položka, Barevné podání, Nová funkce, Unikátní funkce, Prohlížeč Vivaldi, Počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu