Prohlížeč K-Meleon, to nejlepší od nejlepších

Autor MP3 přehrávače K-jöfol Christophe Thibault začal pracovat na zajímavém mixu v podobně prohlížeče Internetu K-Meleon spojujícím prostředí Internet Exploreru se zobrazovacím jádrem Gecko.
Autor MP3 přehrávače K-jöfol Christophe Thibault začal pracovat na zajímavém mixu v podobně prohlížeče Internetu K-Meleon spojujícím prostředí Internet Exploreru se zobrazovacím jádrem Gecko. Zatím to vypadá velmi nadějně. Instalační soubor má pouze 2,8 MB a pokud máte instalovanou Mozillu M17, tak jen 183 kB. Uživatelské rozhraní je plně v duchu Internet Exploreru a dokonce jsou i sdílené oblíbené položky.

Jádrem prohlížeče je Gecko, tedy jádro Mozilly a nového Netscape 6. Pokud tedy něco v prohlížeči nefunguje korektně, je velmi pravděpodobné, že to bude opraveno a nikoli jen tímto jedním autorem. Přesto je K-Meleon zatím pouze ve verzi 0.1, tedy na úplném začátku. Nefunguje prakticky nic a jen to zobrazuje stránky. Problémy jsou také s češtinou. Pokud tedy budete K-meleon zkoušet, pamatujte, že je na něm ještě hodně práce.

Koncepce prohlížeče ale může být úspěšná. Je to úspornější než Mozilla natož Netscape a vypadá to stejně jako rozšířený Internet Explorer. Spousta uživatelů chce od prohlížeče jen prohlížení stránek, tak proč je zatěžovat e-mailem a dalšími doplňkovými programy.

K-meleon je v podstatě pro Mozillu to, čím je pro Internet Explorer Neoplanet. Jedná se o nadstavbu využívající jádro jiného programu. Až na to, že Neoplanet se snaží vypadat jinak než IE a K-meleon naopak přesně jako IE. K-Meleon je také dostupný i bez předchozí instalace původního jádra. Protože je úspěšný Neoplanet, je šance, že bude podobně úspěšný i K-meleon. Má před sebou ještě dlouhý vývoj, ale první dostupná verze slibuje mnohé.

Váš názor Další článek: SolidWorks, stotisícá kopie je venku

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Prohlížeč, Předchozí instalace, Mel, Gecko


Určitě si přečtěte