Prohlížeč K-Meleon, to nejlepší od nejlepších

Autor MP3 přehrávače K-jöfol Christophe Thibault začal pracovat na zajímavém mixu v podobně prohlížeče Internetu K-Meleon spojujícím prostředí Internet Exploreru se zobrazovacím jádrem Gecko.
Autor MP3 přehrávače K-jöfol Christophe Thibault začal pracovat na zajímavém mixu v podobně prohlížeče Internetu K-Meleon spojujícím prostředí Internet Exploreru se zobrazovacím jádrem Gecko. Zatím to vypadá velmi nadějně. Instalační soubor má pouze 2,8 MB a pokud máte instalovanou Mozillu M17, tak jen 183 kB. Uživatelské rozhraní je plně v duchu Internet Exploreru a dokonce jsou i sdílené oblíbené položky.

Jádrem prohlížeče je Gecko, tedy jádro Mozilly a nového Netscape 6. Pokud tedy něco v prohlížeči nefunguje korektně, je velmi pravděpodobné, že to bude opraveno a nikoli jen tímto jedním autorem. Přesto je K-Meleon zatím pouze ve verzi 0.1, tedy na úplném začátku. Nefunguje prakticky nic a jen to zobrazuje stránky. Problémy jsou také s češtinou. Pokud tedy budete K-meleon zkoušet, pamatujte, že je na něm ještě hodně práce.

Koncepce prohlížeče ale může být úspěšná. Je to úspornější než Mozilla natož Netscape a vypadá to stejně jako rozšířený Internet Explorer. Spousta uživatelů chce od prohlížeče jen prohlížení stránek, tak proč je zatěžovat e-mailem a dalšími doplňkovými programy.

K-meleon je v podstatě pro Mozillu to, čím je pro Internet Explorer Neoplanet. Jedná se o nadstavbu využívající jádro jiného programu. Až na to, že Neoplanet se snaží vypadat jinak než IE a K-meleon naopak přesně jako IE. K-Meleon je také dostupný i bez předchozí instalace původního jádra. Protože je úspěšný Neoplanet, je šance, že bude podobně úspěšný i K-meleon. Má před sebou ještě dlouhý vývoj, ale první dostupná verze slibuje mnohé.

Váš názor Další článek: SolidWorks, stotisícá kopie je venku

Témata článku: Internet, Prohlížeče, Gecko, Předchozí instalace, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

** Za dveřmi je 5G – nová generace mobilních telekomunikací ** Jednou z jeho specialit jsou nové kmitočty, tzv. mmWave ** Jenže signál o mnoha desítkách GHz přináší hromadu překážek

Jakub Čížek | 22

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny