Prohlížeč Edge pokračuje s aktualizacemi. Nová beta umí konečně synchronizovat doplňky

V minulém týdnu Google i Microsoft oznámily, že pozastavují aktualizace svých prohlížečů. Nové verze ale přesto přijdou za chvíli. Chromu se dočkáme v dubnu a nová betaverze Edge právě vyšla.

I přes zuřící pandemii koronaviru, který sužuje celý svět, technologické firmy neustávají v aktualizaci svých produktů. U prohlížečů došlo k menšímu zdržení a úpravě harmonogramu, i přes to se ale můžeme těšit na nové verze. Microsoft aktuálně vydal verzi 83 v rámci Insider buildů pro testery a přináší několik novinek.

Mezi nimi je vylepšení Kolekcí, kdy je možné přidat všechny aktuálně otevřené záložky a nechybí ani hromadné přidání obsahu ze stránky. Mnohem důležitější funkcí je ale možnost synchronizace doplňků napříč vašimi počítači. To je jedna ze základních funkcí které v rámci Edge stále není. Prohlížeč od Microsoftu totiž využívá vlastní synchronizační servery.

Klepněte pro větší obrázek 
Edge prozatím neumí synchronizovat ani historii procházení.

Kromě doplňků ale stále v plné verzi chybí synchronizace historie navštívených stránek, otevřených karet i právě Kolekcí, které Microsoft nedávno přidal. Vše je tak poměrně v plenkách oproti Chromu a dalším prohlížečům postavených na Chromiu.

Betaverzi Edge můžete stahovat ze stránek Microsoftu.

Takto vypadá prohlížeč Edge na počítačích:

Zdroj: Neowin

Diskuze (10) Další článek: Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Témata článku: Software, Microsoft, Google, Prohlížeče, Internet, Aktualizace, Chrome, Edge, Windows Insider, Betaverze, Doplňky do prohlížeče, Chromium, Doplňky, Verze, Synchronizace, Prohlížeč, Beta, Prohlížeč Edge