Prohlížeče | Edge | Děti

Prohlížeč Edge dostane dětský režim – přinese motivy a zajistí bezpečnější surfování i vyhledávání

Vývojáři webového prohlížeče Microsoft Edge pracují na další novince. Dětský režim („Kids Mode“) má ochránit děti před obsahem nevhodným vzhledem k jejich věku. Nabídne například filtrování výsledků vyhledávání nebo možnost definovat povolené weby.

Dětský režim je aktuálně dostupný pouze v raném testovacím sestavení Canary v rámci Microsoft Edge Insider. Do stabilního sestavení ho tedy čeká dlouhá cesta, během které bude muset ještě projít vývojářským buildem a beta verzí.

Děti v suchu a bezpečí

Dětský režim bude možné aktivovat jeho výběrem ze seznamu uživatelských profilů. Jedním z lákadel mají být vlastní grafická témata. Ve výchozím nastavení bude bezpečnost hledání ve vyhledávači Bing nastavena na nejpřísnější úroveň. V té jsou z výsledků vyhledávání odstraňovány texty, obrázky a videa s obsahem pro dospělé.

Další funkcí bude seznam povolených webů. Seznam bude definován Microsoftem, ale rodiče ho budou moci upravovat – například do něj přidávat další stránky. Dítě by se tak nemělo dostat na jiné než schválené weby. Když potomek navštíví web, který není v seznamu povolených, zobrazí se mu informace o blokování.

Jednou z výhod je skutečnost, že dětský režim nevyžaduje dětský účet ani profil. Při prvním spuštění je nutné zvolit věk dítěte, podle kterého bude nastavena úroveň zabezpečení. Po nastavení se aktuální okno uloží a zavře a otevře se nové okno v celoobrazovkovém režimu.

Pokud budete chtít tento režim ukončit a pokračovat v procházení, bude nutné zadat heslo zařízení (stejné heslo, které se používá k odemknutí počítače). Do budoucnosti se údajně chystají další funkce, jež by měly ochránit děti při pohybu po internetu.

Diskuze (1) Další článek: Ruský fyzik chce likvidovat vesmírný odpad pomocí laserů

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Internet, Web, Edge, Děti, Vyhledávání, Seznam, Edge Insider, Motiv, Rezim, Microsoft EDGE, Surfování, Prohlížeč Edge, RežimSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru