Prohlížeč Edge dostane dětský režim – přinese motivy a zajistí bezpečnější surfování i vyhledávání

Vývojáři webového prohlížeče Microsoft Edge pracují na další novince. Dětský režim („Kids Mode“) má ochránit děti před obsahem nevhodným vzhledem k jejich věku. Nabídne například filtrování výsledků vyhledávání nebo možnost definovat povolené weby.

Dětský režim je aktuálně dostupný pouze v raném testovacím sestavení Canary v rámci Microsoft Edge Insider. Do stabilního sestavení ho tedy čeká dlouhá cesta, během které bude muset ještě projít vývojářským buildem a beta verzí.

Děti v suchu a bezpečí

Dětský režim bude možné aktivovat jeho výběrem ze seznamu uživatelských profilů. Jedním z lákadel mají být vlastní grafická témata. Ve výchozím nastavení bude bezpečnost hledání ve vyhledávači Bing nastavena na nejpřísnější úroveň. V té jsou z výsledků vyhledávání odstraňovány texty, obrázky a videa s obsahem pro dospělé.

Další funkcí bude seznam povolených webů. Seznam bude definován Microsoftem, ale rodiče ho budou moci upravovat – například do něj přidávat další stránky. Dítě by se tak nemělo dostat na jiné než schválené weby. Když potomek navštíví web, který není v seznamu povolených, zobrazí se mu informace o blokování.

Jednou z výhod je skutečnost, že dětský režim nevyžaduje dětský účet ani profil. Při prvním spuštění je nutné zvolit věk dítěte, podle kterého bude nastavena úroveň zabezpečení. Po nastavení se aktuální okno uloží a zavře a otevře se nové okno v celoobrazovkovém režimu.

Pokud budete chtít tento režim ukončit a pokračovat v procházení, bude nutné zadat heslo zařízení (stejné heslo, které se používá k odemknutí počítače). Do budoucnosti se údajně chystají další funkce, jež by měly ochránit děti při pohybu po internetu.

Diskuze (1) Další článek: Ruský fyzik chce likvidovat vesmírný odpad pomocí laserů

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Internet, Web, Edge, Děti, Surfování, Prohlížeč Edge, Vyhledávání, Motiv, Edge Insider, Režim, Seznam, Microsoft EDGE


Určitě si přečtěte

Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10