Prohlížeče | Edge | PDF

Prohlížeč Edge chystá lepší podporu PDF. Chce se vyrovnat Chromu, nabídne proto řadu nových funkcí

Příští verze webového prohlížeče Edge přinesou celou řadu novinek, týkajících se práce s dokumenty ve formátu PDF. Microsoft tak chce srovnat krok s konkurenčním browserem Google Chrome, uvádí web Windows Latest.

Nutno konstatovat, že Google získal v tomto směru docela slušný náskok. Zatímco původní Edge, postavený na vykreslovacím jádře EdgeHTML, rozhodně nebylo možné označit jako dobrou čtečku PDF, Google soustavně pracoval na vylepšování funkcí svého Chrome. To se však má v dohledné době změnit.

Edge s lepší podporou PDF

Již v lednu tohoto roku Microsoft odhalil, že v rámci své čtečky PDF pracuje na novém vyhledávání. Nové experimentální funkce, zaznamenané v testovacích sestaveních, naznačují, že schopnosti v oblasti práce s tímto typem dokumentů by se měly dále rozšiřovat.

Jednou z funkcí, která se jistě setká s pozitivním ohlasem, má být automatické otevírání dříve otevřených dokumentů na té stránce, kde je uživatel přestal číst. To současná verze neumí a pokaždé otevírá soubor na první stránce.

V Edge 89 Microsoft povolil funkci, která umožňuje konzistentnější výběr textu. Ve verzi 91 má přijít další vylepšení v této oblasti. Zatím není specifikováno, v čem konkrétně by mělo spočívat, avšak má poskytnout ještě lepší možnosti výběru textu.

Další vylepšení prohlížeče

K dalším novinkám budou patřit vylepšení týkající se pohybu v rámci dokumentů, konkrétně posouvání. Nově bude možné plynule přecházet mezi stránkami či dvoustránkami (při zobrazení dvou stránek vedle sebe). Pracuje se také na vylepšení výkonu, jež by mělo odstranit bílé pruhy, objevující se při procházení dlouhými soubory.

Užitečnou novinkou bude možnost zapnout postranní lišty s náhledy stránek. Tuto funkci již můžete znát z prohlížeče Google Chrome, kde poměrně výrazně usnadňuje orientaci a navigaci v rámci celého dokumentu.

Poslední vychytávka, kterou má přinést Edge 91, se týká elektronicky podepsaných dokumentů, kde prohlížeč bude schopen ověřit podpisy souborů. Některé z výše uvedených funkcí jsou již v testovací verzi Canary a očekává se, že by se v dohledné době měly promítnout i do stabilního sestavení.

Diskuze (3) Další článek: Loď Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici. Prohlédněte si povedené fotky od SpaceX

Témata článku: Google, Microsoft, Prohlížeče, Chrome, Edge, PDF, Canary, Funkce, Google Chrome, Dobrá podpora, Windows Latest, Podepsaný dokument, Prohlížeč, Nová funkce, DokumentLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix