Progress V9 k dispozici

Od minulého týdne je k dispozici pro hlavní unixové platformy a MS Windows NT/9x nová verze sady produktů společnosti Progress Software, Progress V9.
Od minulého týdne je k dispozici pro hlavní unixové platformy a MS Windows NT/9x nová verze sady produktů společnosti Progress Software, Progress V9. Databázovým jádrem je Progress RDBMS (mezi novinkami můžeme nalézt vylepšenou správu ukládacího prostoru, zvýšení výkonu, spolehlivosti a rozsahu zpracovávaných dat - až tisíce terabytů, či zabudování JVM), jehož cena začíná na 1 250 dolarech za pětiuživatelskou licenci. Ze spojení nástrojů ProVision a WebSpeed vzniklo ve V9 integrované vývojové prostředí s názvem Progress ProVision Plus (umožní opakovaně použít vytvořenou aplikační logiku a velmi rychle vytvořit aplikaci pro znakové, grafické i HTML rozhraní). Cena začíná na 4 400 dolarech za jednoho uživatele. Třetí součástí Progress V9 je aplikační server Progress Open AppServer (podporuje provoz vícevrstvých aplikací, k dispozici jsou prostředky k samozotavení po havárii či pro rozložení zátěže; využito je také nové bezstavové technologie). Za licenci pro pět uživatelů zájemci zaplatí 725 dolarů.

Živě komentuje: Produkty Progress Software patří mezi velmi kvalitní, a to nejen v databázových technologiích. Progress V9 byl očekáván již delší dobu a zcela jistě, vzhledem k novým vlastnostem, na trhu nepropadne. Při využití všech výhod univerzální aplikační architektury je možné poměrně snadno vytvářet časově odolné, maximálně flexibilní, aplikace. Nezanedbatelným efektem tak je co nejlepší využití vynaložených investic, které v případě informačních systémů (všech kategorií) udělají mnohdy velkou díru do firemních rozpočtů.

Váš názor Další článek: SmartSuite R10: Lotus boj nevzdává

Témata článku: Software, Windows, Progress, Univerzální aplikace


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí