Progress má 159 000 transakcí za minutu!

Společnost Progress Software Corporation se může od minulého týdne chlubit novým rekordem v transakčním testu ATM (velmi podobném TPC-C).
Společnost Progress Software Corporation se může od minulého týdne chlubit novým rekordem v transakčním testu ATM (velmi podobném TPC-C). Nejvyšší dosažený výkon v průběhu celého testu měl hodnotu 159 tisíc transakcí za minutu, trvalý pak 125 700 (tpmATM). Databázové pozadí zastupoval systém Progress V8.3, na straně hardware byl použit server společnosti IBM RS/6000 řady S70 s dvanácti procesory (RS64 II na 262 MHz), 8 GB operační a 96 GB diskové paměti (šestnáct vysokorychlostních svazků SSA). Oproti dřívějším testům, které byly prováděny na starší generaci S70 Raven, byl maximální výkon zlepšen o 63 % a trvalý o 51 %.

Živě komentuje: Dosažené hodnoty dokazují, že i databázové produkty Progress Software jsou schopny konkurence. Představitelé společnosti také uvedli, že při maximálním výkonu byly disky zatíženy na 95 % a rekord by tak do budoucna mohl být snadno překonán pouhým zvýšením počtu diskových svazků. Bohužel se v praxi často setkávám s postojem, že výsledky dosažené ve výkonnostních testech jsou považovány za alfu a omegu kvality toho kterého systému. Zapomíná se tím na to, že výkon tvoří pouze jednu složku kvalitativního hodnocení (další je namátkou podpora nových technologií či použité bezpečnostní mechanismy).

Váš názor Další článek: Dá se překročit limit 2 terabyty u pevných disků pod Windows NT?

Témata článku: Software, Podobné hodnocení, Omega, Progress, Raven, Maximální hodnota, Bezpečnostní složka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů