Ahoj, udělal jsem si tohle zapojení. Nahrál jsem kód, připojil TX, ale nic se neděje. V serial monitoru mi běží stále řádek "GPRMC,,V,,,,,,,,,,N*53". Displej se nerozsvítí i přes to, že jsem opravil chybu. V kódu je jinak zapojení DIO a CLK než ve schématu. Může mi prosím někdo poradit?
V serial monitoru už mi to ukazuje čas a datum zatím bez souřadnic, Diody taky ukazují správně, ale displej se nechce rozsvítit. Poradí někdo?
Když pominu kontext seriálu, že projekt vychází z předchozího projektu, kde už je samostatný RTC čip, tak napadá někoho důvod, proč nepoužít rovnou RTC zabudované v GNSS čipu? Breakout boardy mají většinou na desce i akumulátor nebo aspoň slot na baterku, takže RTC pak běží i bez externího napájení (kvůli warm/hot startům).
GPS asi taky nebude úplně spása, ten signál je celkem slabý a třeba mobil v místnosti se moc nechytá. Ale je fakt, že pro čas by mohla stačit viditelnost jednoho satelitu, u polohy jich potřebuje víc.
Je to v článku spomenuté. A s tým signálom - tak ako som vyššie spomenul DCF77 je na Slovensku pomerne problém chytiť, takže ostáva už len internet. Ale myslím si, že to GPS - len čas môže byť v pohode použiteľné.
Jj, mám třeba meteostanici co si má sama nastavovat čas, v jedné místnosti to funguje, na druhé straně bytu se nechytí. Předpokládám, že záleží na tom, kterém směrem je vysílač a přes celý byt to neprojde...
To ani ne. To spíše závisí na rušivých elementech a kvalitě DCF přijímačů. Mám jich v baráku několik a každý se chytá jinak. Ten nevzdálenější na druhé straně bytu (na východě) se chytne hned. To asi proto, že kolem nemá žádné rušivě elementy. To ty blíže "za zdi" na západě se chytnou, jak se jim zachce. Jenže to mají v blízkosti rušivě prvky jako rádio, počítač a tak. Ale i tak se některé nechytnou, i když je dám za okno do volného prostoru. Asi slabej DCF přijímač.
No to je pořád jedno zařízení. Je fakt, že je na repráku a vedle monitoru, tak to třeba vadí, ale ono se to nejspíš nechytí ani přes noc. Na druhé straně bytu se čas většinou aktualizoval nejpozději přes noc.
slabý signál DCF77 jsem vyřešil zesilovačem DCF signálu. Funguje spolehlivě a to jsem v paneláku na východní stranu a vedle zesilovače mám puštěné PC.https://www.vaelektronik.cz/dcf_zes.html
To mi pripomenulo, že už skôr som chcel dorobiť k Nikon zrkadlovke GPS...
1) pojmenování česky je fakt zhovadilost... zjistiGPSCas by se mělo jmenovat nastavCasPodleGps. Zjisti by totiž znamenalo, že to vrátí a gps není služba pro zjišťování času. Koncepce té funkce, whilu ve kterém se to volá a následném delay je špatně - rozdělit do více samostatných částí a volat postupně a hodnoty si předávat.2) v zjistiGPSCas je while, který se může zacyklit... i když nad ním je další zacyklovací bejkovina viz bod 13) parsování stringu cyklem?4) jak víš, že tam máš po tom parsování správný hodnoty? Když zavolám setTime kde bude hodina = 30 tak to spadne?5) int casovaZona = 2; Takže kdybych to hodil do gitu v zimě, měl bych tam 1?6) v samotném kódu by neměly být žádné hodnoty, vše nastav někam jinam stejně jako třeba casovaZona.-------------Nedávno tu byla anketa, kde většina uměla programovat, tak bych nerad většině přivodil šok 😀
Jo, mixovat dohromady češtinu a angličtinu je podle mě taky šílené. Obzvláště když pak má člověk identifikátory objektu v češtině a na tom volá metody v angličtině (protože jsou součást jazyka), případně tam má mix českých a anglických.
Pro seřizování hodin jsou pozemní vysílače jako starší primitivnější technika. Snad ještě existují. Bylo by jejich použití jednodušší?
Ak myslíš DCF77 tak to bude drahšie, komplikovanejšie a už na Slovensku je problém so signálom.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.