Pojďme programovat elektroniku | Raspberry Pi | Články z Computeru

Programování elektroniky: Postavíme kameru s jednoduchým detektorem pohybu

Pomocí Raspberry Pi a knihovny OpenCV pro počítačové vidění postavíme chytrý detektor pohybu na pár řádcích zdrojového kódu.

S nástupem mediálně atraktivních neuronových sítí a dalších technik z poměrně široké rodiny umělé inteligence se už tak trošku zapomnělo na to, že k hromadě operací není nic podobného vůbec potřeba. Stejně jako váš starý kompaktní fotoaparát uměl už před dávnými lety zaostřit na obličej a rozpoznat úsměv, dokáže i naprosto hloupá bezpečnostní kamera detekovat pohyb. To vše bez jediné neuronové sítě, bez strojového učení a obecně bez dnes tak trošku nafouknuté zkratky A.I.

Dnes si to vyzkoušíme v praxi, a to za pomoci levného a snadno dostupného prototypovacího mikropočítače Raspberry Pi. K té trošce programování, která bude potřeba, využijeme jazyk Python, který dnes kraluje prakticky všem žebříčkům popularity stručně se seznámíme se švýcarským nožíkem počítačového vidění – knihovnou OpenCV.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Google, Windows, Linux, Pojďme programovat elektroniku, Sony, Kód, Raspberry Pi, Python, IBM, Arduino, Články z Computeru, Policie, Street View, OpenCV, Pixel, Camera Modul, Smyčka, Sed, BGR, ESC, Rectangle, Detektor, Remote desktop Protocol, Řádek

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5