Pojďme programovat elektroniku | Články z Computeru

Programování elektroniky: Postavíme detektor otevřených garážových vrat

  • Minule jsme detekovali člověka, tentokrát to zkusíme s garáží
  • Pomocí dálkoměru vyrobíme detektor stavu vrat
  • V následujících pokračováních to postupně dopilujeme

Pravidelní čtenáři našeho seriálu o programování elektroniky si jistě dobře pamatují na naši loňskou detekci člověka v obrazu z kamery. Vyzkoušeli jsme si jak primitivní rozdílovou analýzu pohybu a hledání objektů pomocí malé kamerky, Raspberry Pi a OpenCV, tak dnes tolik atraktivní neuronové sítě speciální akcelerátory od Nvidie a Googlu, které dokážou v obrazu rozpoznat třeba jen malý záběr ruky. A potřebují k tomu pouze několik málo milisekund času.

Dnes se opět vrhneme do detekce, člověka ale nahradíme garáží u rodinného domu. Jeden z našich čtenářů nás totiž poprosil, zdali bychom nemohli postavit co nejjednodušší detektor garážových vrat.

Mámo, zavřeli jsme garáž?

Možná tu situaci znáte také. V pondělí ráno jste po prohýřeném víkendu vyrazili do práce, na půli cesty jste ale znejistěli, zda jste opravdu při výjezdu z garáže zavřeli dálkově ovládaná vrata. Nejsou chytrá, nemají žádnou sofistikovanou správu dostupnou třeba v mobilní aplikaci a nesnímá je ani žádná kamera, na kterou byste se mohli pro kontrolu podívat.

Klepněte pro větší obrázek
Dnes si postavíme jednoduchý detektor garážových vrat
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Detektor bude založený na desce Wemos D1 Mini s Wi-Fi čipem ESP8266 a ultrazvukovém dálkoměru HC-SR04. Vše schováme do vlastní krabičky z 3D tiskárny.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: SpaceX láká bílé hackery. Nabourejte Starlink a dostanete až 25 tisíc dolarů

Témata článku: Google, Internet, AliExpress, Programování, Nvidia, Pojďme programovat elektroniku, Wi-Fi, Arduino, GitHub, Články z Computeru, C++, TRIGA, Output, String, Elektronika, EEPROM, Value, Vrata, Time-of-Flight, Echo, Dálkoměr, Low, WebSock, Puls, WebSocket