Programování | Programování pro děti | Python

Programovací jazyk Python: Proč je ideální volbou pro začátečníky

Jakmile děti vyrostly z grafických programovacích platforem, je dobré se porozhlédnout po něčem složitějším. Dříve to býval například Pascal nebo Basic, dnes je nejoblíbenější mezi začátečníky programovací jazyk Python.

Název programovacího jazyka Python nepochází z latinského pojmenování krajty, ale je pojmenován podle populárního britského seriálu Monty Python’s Flying Circus. Autorem Pythonu je Guido van Rossum.

Vytvořil ho v roce 1989 jako svůj hobby projekt o dovolené během vánočních svátků v době, kdy pracoval ve výzkumném ústavu v Amsterdamu. Jako člověk z praxe se Van Rossum snažil vytvořit efektivní a přehledný programovací jazyk pro snadné a rychlé naprogramování běžných i náročných úkolů. Jeho cílem bylo, aby Python byl co nejjednodušší, a přitom by umožňoval i nízkoúrovňová systémová volání. V současnosti je to nejrychleji se rozvíjející programovací jazyk ve smyslu nárůstu počtu vývojářů, kteří ho používají.

Klepněte pro větší obrázekSpeciál Computeru: programování pro děti

Tento článek vyšel ve speciálu časopisu Computer, který se věnuje programování pro děti. V rámci Živě Premium z něj nyní uveřejníme pět článků o nejatraktivnějších nástrojích. Pokud vás ale problematika programování pro děti zajímá hlouběji, doporučujeme zakoupení celé 100stránkové publikace

Diktátor van Rossum

Python je vyvíjen jako open source projekt a na jeho vývoji participuje komunita nadšenců, avšak rozhodující slovo při závažných rozhodnutích si stále drží Guido van Rossum, který má v komunitě postavení BDFL. Tato zkratka znamená Benevolent Dictator for Life neboli benevolentní doživotní diktátor ohledně vývoje Pythonu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Témata článku: Windows, Programování, Články z Computeru, Android, iOS, Bill Gates, Programování pro děti, Python, Raspberry Pi, Arduino, Paul Allen, Guido van Rossum, Ukazatel, Computer, Začátečník, Programátor, Arm Cortex-M, Ohřev, Van Rossum, Fibonacci, Scratch, Počítač, Arduino Uno, ARM Cortex, BitNový Splinter Cell by si mohl vypůjčit některé prvky ze série Hitman
Michal Maliarov
UbisoftAkce
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost