Programování | Python | Programování pro děti

Programovací jazyk Python: Proč je ideální volbou pro začátečníky

Jakmile děti vyrostly z grafických programovacích platforem, je dobré se porozhlédnout po něčem složitějším. Dříve to býval například Pascal nebo Basic, dnes je nejoblíbenější mezi začátečníky programovací jazyk Python.

Název programovacího jazyka Python nepochází z latinského pojmenování krajty, ale je pojmenován podle populárního britského seriálu Monty Python’s Flying Circus. Autorem Pythonu je Guido van Rossum.

Vytvořil ho v roce 1989 jako svůj hobby projekt o dovolené během vánočních svátků v době, kdy pracoval ve výzkumném ústavu v Amsterdamu. Jako člověk z praxe se Van Rossum snažil vytvořit efektivní a přehledný programovací jazyk pro snadné a rychlé naprogramování běžných i náročných úkolů. Jeho cílem bylo, aby Python byl co nejjednodušší, a přitom by umožňoval i nízkoúrovňová systémová volání. V současnosti je to nejrychleji se rozvíjející programovací jazyk ve smyslu nárůstu počtu vývojářů, kteří ho používají.

Klepněte pro větší obrázekSpeciál Computeru: programování pro děti

Tento článek vyšel ve speciálu časopisu Computer, který se věnuje programování pro děti. V rámci Živě Premium z něj nyní uveřejníme pět článků o nejatraktivnějších nástrojích. Pokud vás ale problematika programování pro děti zajímá hlouběji, doporučujeme zakoupení celé 100stránkové publikace

Diktátor van Rossum

Python je vyvíjen jako open source projekt a na jeho vývoji participuje komunita nadšenců, avšak rozhodující slovo při závažných rozhodnutích si stále drží Guido van Rossum, který má v komunitě postavení BDFL. Tato zkratka znamená Benevolent Dictator for Life neboli benevolentní doživotní diktátor ohledně vývoje Pythonu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Diskuze (4) Další článek: Mozilla VPN míří do světa. K nám se ale dostane nejdřív na podzim

Témata článku: Windows, Programování, Android, Články z Computeru, iOS, Bill Gates, Python, Arduino, Programování pro děti, Raspberry Pi, Paul Allen, Volby, Scratch, Ohřev, Basic, Rossum, Micro, Pascal, Začátečník, Bit, HEX, Mac OS, Programovací jazyk, Arduino Uno, Pro, Telefony s Androidem na Heureka.cz