Programování | Python | Programování pro děti

Programovací jazyk Python: Proč je ideální volbou pro začátečníky

Jakmile děti vyrostly z grafických programovacích platforem, je dobré se porozhlédnout po něčem složitějším. Dříve to býval například Pascal nebo Basic, dnes je nejoblíbenější mezi začátečníky programovací jazyk Python.

Název programovacího jazyka Python nepochází z latinského pojmenování krajty, ale je pojmenován podle populárního britského seriálu Monty Python’s Flying Circus. Autorem Pythonu je Guido van Rossum.

Vytvořil ho v roce 1989 jako svůj hobby projekt o dovolené během vánočních svátků v době, kdy pracoval ve výzkumném ústavu v Amsterdamu. Jako člověk z praxe se Van Rossum snažil vytvořit efektivní a přehledný programovací jazyk pro snadné a rychlé naprogramování běžných i náročných úkolů. Jeho cílem bylo, aby Python byl co nejjednodušší, a přitom by umožňoval i nízkoúrovňová systémová volání. V současnosti je to nejrychleji se rozvíjející programovací jazyk ve smyslu nárůstu počtu vývojářů, kteří ho používají.

Klepněte pro větší obrázekSpeciál Computeru: programování pro děti

Tento článek vyšel ve speciálu časopisu Computer, který se věnuje programování pro děti. V rámci Živě Premium z něj nyní uveřejníme pět článků o nejatraktivnějších nástrojích. Pokud vás ale problematika programování pro děti zajímá hlouběji, doporučujeme zakoupení celé 100stránkové publikace

Diktátor van Rossum

Python je vyvíjen jako open source projekt a na jeho vývoji participuje komunita nadšenců, avšak rozhodující slovo při závažných rozhodnutích si stále drží Guido van Rossum, který má v komunitě postavení BDFL. Tato zkratka znamená Benevolent Dictator for Life neboli benevolentní doživotní diktátor ohledně vývoje Pythonu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Témata článku: Windows, Android, Bill Gates, Programování, Python, iOS, Raspberry Pi, Programování pro děti, Arduino, Články z Computeru, Paul Allen, Programovací jazyk, Mu-editor, Aplikace, ARM Cortex, Mac OS, Amsterdam, HEX, BBC, Guido van Rossum, Scratch, Bit, Scratche, Fibonacci, Arduino Uno


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 156


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk