Programování | Visual Studio

Programátoři si mohou vyzkoušet Visual Studio 2022 Preview 1. Alfu a omegu vývoje pro Windows

Před dvěma měsíci se Microsoft pochlubil prací na nové verzi svého vývojářského balíku Visual Studio 2022, který je alfou a omegou vývoje pro Windows a jeho cloud Azure, a nyní je už k dispozici první veřejná verze Preview. VS je tradičně k dispozici ve třech podobách Enterprise, Professional a jako bezplatné Community.

Zkušební Preview si můžete pomocí centrálního instalátoru nainstalovat vedle nich, aniž by do sebe oba programy zasahovaly.

K hlavním novinkám patří přechod na 64bitové prostředí, což ale samozřejmě nijak neomezuje vývoj pro architektury s odlišnou bitovou šířkou. I nadále tedy bude možné ve VS sestavovat i 32bitové aplikace.

Novinky ve Visual Studio 2022:

Přechod na 64 bitů ale přináší možnost spravovat i ty paměťově nejnáročnější projekty, což Microsoft na jaře ilustroval animací, ve které v novém VS 2022 otevřel řešení čítající 1 600 projektů a 300 000 souborů. RAM to zatížilo nakonec ještě relativně málo – Studio si řeklo ve špičce o pouhých 5 GB RAM.

Vedle toho Microsoft láká na údajně doposud nejlepší IntelliCode – našeptávač kódu –, který se pokouší ještě lépe pochopit celý kontext a zvolit správnou variantu na základě databáze bezmála  500 000 vzorků zdrojového kódu.

Klepněte pro větší obrázek
Visual Studio 2022 Preview 1

Samozřejmostí je také integrace nejnovější platformy .NET 6, lepší podpora Gitu a GitHubu nebo třeba podpora CMake a dalších nástrojů pro snadnější multiplatformní překlad pro Linux a embedded platformy.

Velké Visual Studio v posledních letech zastínil jeho zjednodušený potomek Visual Studio Code, který díky hromadě doplňků a běhu na všech hlavních desktopových OS patří k nejpopulárnějším IDE pro vývojáře především menších projektů.

Diskuze (23) Další článek: Qnap má NAS pro nejnáročnější. Pojme 24 SSD a připojuje se k 100Gb/s ethernetu

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Linux, Programování, GitHub, Visual Studio, Visual studio Cod, Programátor, Studio, IntelliCode, Alfa, Omega, Community, Professional, Enterprise, PreviewDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Týden Živě: Vyrazili jsme na A.I. pláž a nakupovali cetky na AliExpressu podle nových pravidel

Týden Živě: Vyrazili jsme na A.I. pláž a nakupovali cetky na AliExpressu podle nových pravidel

** Proč jezdit k moři, když vám moře vygeneruje A.I. ** Aliexpress už počítá DPH, ale pozor na eCEP ** Kamiony s autopilotem a další události týdne

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo