Programování | Visual Studio

Programátoři si mohou vyzkoušet Visual Studio 2022 Preview 1. Alfu a omegu vývoje pro Windows

Před dvěma měsíci se Microsoft pochlubil prací na nové verzi svého vývojářského balíku Visual Studio 2022, který je alfou a omegou vývoje pro Windows a jeho cloud Azure, a nyní je už k dispozici první veřejná verze Preview. VS je tradičně k dispozici ve třech podobách Enterprise, Professional a jako bezplatné Community.

Zkušební Preview si můžete pomocí centrálního instalátoru nainstalovat vedle nich, aniž by do sebe oba programy zasahovaly.

K hlavním novinkám patří přechod na 64bitové prostředí, což ale samozřejmě nijak neomezuje vývoj pro architektury s odlišnou bitovou šířkou. I nadále tedy bude možné ve VS sestavovat i 32bitové aplikace.

Novinky ve Visual Studio 2022:

Přechod na 64 bitů ale přináší možnost spravovat i ty paměťově nejnáročnější projekty, což Microsoft na jaře ilustroval animací, ve které v novém VS 2022 otevřel řešení čítající 1 600 projektů a 300 000 souborů. RAM to zatížilo nakonec ještě relativně málo – Studio si řeklo ve špičce o pouhých 5 GB RAM.

Vedle toho Microsoft láká na údajně doposud nejlepší IntelliCode – našeptávač kódu –, který se pokouší ještě lépe pochopit celý kontext a zvolit správnou variantu na základě databáze bezmála  500 000 vzorků zdrojového kódu.

34cf2dd1-9908-4b29-8442-65753cb533fe
Visual Studio 2022 Preview 1

Samozřejmostí je také integrace nejnovější platformy .NET 6, lepší podpora Gitu a GitHubu nebo třeba podpora CMake a dalších nástrojů pro snadnější multiplatformní překlad pro Linux a embedded platformy.

Velké Visual Studio v posledních letech zastínil jeho zjednodušený potomek Visual Studio Code, který díky hromadě doplňků a běhu na všech hlavních desktopových OS patří k nejpopulárnějším IDE pro vývojáře především menších projektů.

Diskuze (23) Další článek: Qnap má NAS pro nejnáročnější. Pojme 24 SSD a připojuje se k 100Gb/s ethernetu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,