Nvidia | Grafické karty

Programátor obešel omezení Nvidie. Na GeForce lze virtualizovat stejně jako u drahých karet Tesla a Quadro

Programátor obešel omezení Nvidie. Na GeForce lze virtualizovat stejně jako u drahých karet Tesla a Quadro

Nvidia nabízí u velmi drahých grafických karet řady Tesla a Quadro možnost virtualizace, respektive používání virtualizačního ovladače, díky kterému lze sdílet výkon grafické karty s několika uživateli najednou. To umožňuje tvorbu výkonných herních virtuálních strojů pro cloud i lokálně, provoz virtualizovaných aplikací atd.

Tato funkčnost není možná na běžných grafických kartách řady GeForce, jedná se však o softwarové omezení, protože čipy jsou většinou totožné a karty se liší například jen velikostí paměti.

Klepněte pro větší obrázek

Programátor s přezdívkou DualCoder ale na Githubu zveřejnil software „vGPU_Unlock“, který umožňuje obejít omezení a nainstalovat ovladač Nvidia GRID vGPU i na „obyčejné“ grafiky GeForce. Aby tento software vytvořil, byla pochopitelně nutná velmi náročná programátorská magie, která sahá až na kernel, přistupuje přímo do paměti, pracuje se zašifrovanými daty s klíčem pro ověřování, simuluje PCI device ID a podobně (Nvidia má ochranu a detekci hodně pojištěnou).

Podrobnosti k instalaci a fungování naleznete na Githubu.

Diskuze (23) Další článek: Unikly specifikace procesorů AMD Ryzen Pro 5000G s integrovanou grafikou

Témata článku: Technologie, Software, Programování, Nvidia, Grafické karty, GitHub, Tesla, GeForce RTX 3000, Quadro, Cloud a virtualizace, Nvidia GRID, GeForce, Karta, PCI, Omezení, Programátor, Grafická kartaOhromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Producent chytrých mobilních telefonů realme pokračuje v úspěšném tažení. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek u nás a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent. Značce realme se daří i v Řecku a ve Slovinsku.

tisková zpráva
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Miles Morales dostal nový oblek a technologii svalové deformace

Miles Morales dostal nový oblek a technologii svalové deformace

Studio Insomniac stále vylepšuje svůj nejnovější výtvor z univerza Marvelu.

Michal Maliarov
Marvel's Spider-Man: Miles MoralesAkční adventura