Program: Yankee Clipper III – schránka v sejfu

Jdou na vás mdloby v okamžiku, když si do Schránky uložíte data a definitivně tak ztratíte předchozí, zde umístěné a neuložené informace?Nebo vám prostě nestačí standardní funkce, které systémová schránka nabízí? Potom je právě vám určena dnešní utilita, která vám všechny tyto problémy vyřeší.
Nejen mě se jistě častokrát stane, že obsah schránky už dávno neodpovídá mým představám. Jsou v něm uložena úplně jiná data, která jsem tam nakopíroval bez ohledu na fakt, zda-li ta stávající nebudu dále potřebovat – a k tomu všemu se většinou jedná o texty či URL adresy zkopírované z webových stránek. Co dělat, ztratíte-li podobným způsobem cenná data? Je nutné znovu pracně vyhledávat všechny potřebné informace? I když předchozí věta byla jen řečnickou otázkou, odpovím na ni. Není, kromě jiných je řešením také program Yankee Clipper III. Ukládá všechny objekty, které „projdou“ schránkou a s jeho pomocí je můžete později využívat. Pamatuje si až 20 obrázků, 200 textů a 200 URL adres.

Klepněte pro větší obrázek

Po vcelku neobtěžující instalací a spuštění se ikona utility usídlí na hlavním panelu a program začne monitorovat Schránku. Zobrazí se vám, pokud nad touto ikonou stisknete levé nebo pravé tlačítko myši. Při stisknutí pravého uvidíte malou kontextovou nabídku, ze které můžete vybrat zobrazení programu, spustit jednu ze dvou utilitek (kalendář a spořič obrazovky), nebo program ukončit. Vlastní okno vzhledem připomíná Outlook. V levé části máte po instalaci na výběr ze dvou položek – History a Boilerplates. Obě dvě mají stejnou strukturu (Text, Pictures, Rich Text, All Formats a URLs), liší se pouze způsobem uložení informací ze schránky. V položce History jsou ukládaná všechna data, která prošla Schránkou - po jejím zaplnění zde zůstávají pouze poslední, nejaktuálnější (samozřejmě v počtech, které jsou uvedeny výše). Chcete-li si některá data uchovat permanentně, stačí je přesunout do položky Boilerplates. Aby měl uživatel větší volnost a nemusel pro úschovu používat jen nadefinovanou Boilerplates, může si vytvořit i své vlastní schránky a rozlišit tak ukládaná data. V pravé části okna programu potom vidíte seznam uložených dat, po výběru a kliknutí pak ve spodní části celý obsah položky, včetně náhledu obrázku.

Jak tedy lze s uloženými daty pracovat? To samozřejmě zjistíte po stisknutí pravého tlačítka myši nad vybranou položkou (zobrazená nabídka se vždy trochu liší, v závislosti na typu dat). Obecně ale lze data tisknout, rušit, otevřít v editoru, přesunout z historie do boilerplates (zde se dá pro větší přehlednost i změnit popis), zobrazit si obsahy všech položek najednou a to od první do poslední, nebo naopak. Pro zapomnětlivce, nebo ty, pro které je používání schránky nezbytností, bude tento program zajímavým a užitečným pomocníkem.

Program: Yankee Clipper III Ver.1.0.0.0
Homepage: http://www.yankee-clipper.net/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (1,1 MB)

Diskuze (4) Další článek: Istanbul hostí CeBIT Bilisim Eurasia 2003

Témata článku: Download, History, Pictures, Clipper, Poslední věta, Pravé okno, Uložená data, Sejf, Schránka, Položka, Kontextová nabídka, Zobrazená data, Uložení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů