Program: Xenu – zkontrolujete si odkazy

Také vám vadí, že se při otevření www stránky nenačtou všechny odkazy, obrázky či rámy? Chcete-li zjistit, zda-li jsou všechny tyto odkazy opravdu neplatné (nebo jestli je chyba někde jinde), vyzkoušejte naši dnešní utilitu.
Není nic otravnějšího, než když se vámi požadovaná stránka otevře nekompletní. Když po kliknutí na odkaz, který se na první pohled tváří jako plně funkční, dostanete pouze stránku s chybovým hlášením. V tomto případě vám nezbývá, než ručně zkontrolovat existenci zadané adresy. Někteří z nás pak bezpochyby rezignují s tím, že si potřebné informace najdou na jiných stránkách. Existuje ale také další možnost – přesněji kontrola platnosti odkazů. Jedním z programů, které vám tuto funkci nabízí, je také utilita Xenu.

Tato utilita je po čase znovu prográmkem, který se nemusí instalovat. Stačí jej pouze stáhnout a rozbalit do libovolného adresáře. Po spuštění se zobrazí okno programu, ve kterém najdete menu, toolbar, grid do kterého se vypisují výsledky hledání a statusbar. Práce s utilitkou je velmi jednoduchá a intuitivní. Nastavení není nutné měnit, chcete-li přesto cokoliv změnit, využijte menu Options. Mimo jiné tak lze zvolit, kolik paralelních threadů se má spouštět (kolik odkazů může program kontrolovat současně) a maximální úroveň prohledávání. Dále je možné zadat, zda-li se má považovat přesměrování na jinou adresu za chybu. Poslední funkcí je nastavení reportu – tedy informací, které se mají ve výpisu objevovat. Uložené volby a parametry jsou platné pro všechny spouštěné úlohy, můžete je však u jednotlivých hledání změnit.

Klepněte pro větší obrázek

Po stisknutí tlačítka Check URL nebo výběru stejné funkce z menu se otevře okno pro zadání parametrů nutných pro vyhledávání. Je to především adresa URL – může být v tomto případě i lokální (lze tedy prohledávat i stránky uložené na vašem počítači). Kromě tohoto parametru lze nastavit i začátky adres, které se budou vždy považovat za interní (lokální), nebo které se nebudou kontrolovat vůbec. Dále máte k dispozici tlačítko pro změnu konfigurace a další pro zadání emailové adresy, na kterou chcete výsledek vyhledávání poslat. Stisknutím tlačítka OK se poté provede vlastní kontrola. Její výsledek lze uložit do souboru a eventuelně se k němu vrátit později. Necháte-li si po kontrole vytvořit report, otevře se vám ve vašem internetovém prohlížeči.

Program: Xenu 1.2e
Homepage: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (291 kB)

Váš názor Další článek: Digitální fotoaparáteček Jamese Bonda

Témata článku: Download, Maximální úroveň, Výsledek vyhledávání, Odkaz

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost