Program: Xenu – zkontrolujete si odkazy

Také vám vadí, že se při otevření www stránky nenačtou všechny odkazy, obrázky či rámy? Chcete-li zjistit, zda-li jsou všechny tyto odkazy opravdu neplatné (nebo jestli je chyba někde jinde), vyzkoušejte naši dnešní utilitu.
Není nic otravnějšího, než když se vámi požadovaná stránka otevře nekompletní. Když po kliknutí na odkaz, který se na první pohled tváří jako plně funkční, dostanete pouze stránku s chybovým hlášením. V tomto případě vám nezbývá, než ručně zkontrolovat existenci zadané adresy. Někteří z nás pak bezpochyby rezignují s tím, že si potřebné informace najdou na jiných stránkách. Existuje ale také další možnost – přesněji kontrola platnosti odkazů. Jedním z programů, které vám tuto funkci nabízí, je také utilita Xenu.

Tato utilita je po čase znovu prográmkem, který se nemusí instalovat. Stačí jej pouze stáhnout a rozbalit do libovolného adresáře. Po spuštění se zobrazí okno programu, ve kterém najdete menu, toolbar, grid do kterého se vypisují výsledky hledání a statusbar. Práce s utilitkou je velmi jednoduchá a intuitivní. Nastavení není nutné měnit, chcete-li přesto cokoliv změnit, využijte menu Options. Mimo jiné tak lze zvolit, kolik paralelních threadů se má spouštět (kolik odkazů může program kontrolovat současně) a maximální úroveň prohledávání. Dále je možné zadat, zda-li se má považovat přesměrování na jinou adresu za chybu. Poslední funkcí je nastavení reportu – tedy informací, které se mají ve výpisu objevovat. Uložené volby a parametry jsou platné pro všechny spouštěné úlohy, můžete je však u jednotlivých hledání změnit.

Klepněte pro větší obrázek

Po stisknutí tlačítka Check URL nebo výběru stejné funkce z menu se otevře okno pro zadání parametrů nutných pro vyhledávání. Je to především adresa URL – může být v tomto případě i lokální (lze tedy prohledávat i stránky uložené na vašem počítači). Kromě tohoto parametru lze nastavit i začátky adres, které se budou vždy považovat za interní (lokální), nebo které se nebudou kontrolovat vůbec. Dále máte k dispozici tlačítko pro změnu konfigurace a další pro zadání emailové adresy, na kterou chcete výsledek vyhledávání poslat. Stisknutím tlačítka OK se poté provede vlastní kontrola. Její výsledek lze uložit do souboru a eventuelně se k němu vrátit později. Necháte-li si po kontrole vytvořit report, otevře se vám ve vašem internetovém prohlížeči.

Program: Xenu 1.2e
Homepage: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (291 kB)

Váš názor Další článek: Digitální fotoaparáteček Jamese Bonda

Témata článku: Download, Odkaz, Maximální úroveň, Výsledek vyhledávání


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku