Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Program Windows Insider slaví 5 let. Díky němu mohou uživatelé směřovat Desítky tam, kam chtějí

Program Windows Insider slaví 5 let. Díky němu mohou uživatelé směřovat Desítky tam, kam chtějí

Program Windows Insider Microsoft odstartoval společně se započetím testování prvních Windows 10. Díky němu si kdokoliv může stáhnout čerstvé betaverze operačního systému a zapojit se do jeho testování a směřování. Nyní tento program slaví 5 let své existence.

Výročím se firma pochlubila na svém blogu, kde vyzdvihuje přínos Windows Insiderů pro testování systému a získávání zpětné vazby. Všichni účastníci totiž mohou skrze dedikovanou aplikaci jednak nahlašovat problémy a i posílat návrhy na funkce či zlepšení. V Redmondu se přitom feedbackem zabývají a na základě požadavků od uživatelů byl systém nejednou upraven – většinou částečně zpátky k filosofii Windows 7.

Byť Insideři pomáhají s testováním systému a hledáním chyb, objevují se hlasy, že právě tento program je nepřímým důsledkem toho, že se v rámci Desítek častěji objevují problémy přímo mezi uživateli u ostré verze. Microsoft totiž zároveň s tímto zmenšil interní týmy pro testování a komunita očividně nezvládá  vychytat vše.

Důkazem je toho i loňská podzimní aktualizace. U nás v redakci problémy nezpůsobila, celosvětově jich ale měla na triku tolik, že ji Microsoft nakonec zcela stáhl z Windows Update a uživatele převedl až na letošní květnovou.

Jak zkrotit Windows Update?

Diskuze (9) Další článek: OpenAI ukazuje další významný pokrok. Dokáže složit Rubikovu kostku v robotické ruce

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, Windows Update, Betaverze, Redmond, October 2018 Update, November 2019 Update, May 2019 Update, Započetí, Uživatelé, INS, DESI, Win +, Kam, Desítka, Windows +, ProgramJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost