Program: Turborun – zapomínejte bez obav

Ještě před chvílí jste věděli, jak jste pojmenovali a kam jste uložili svůj poslední dokument a teď si nemůžete vzpomenout? Chcete spustit program a nemůžete jej najít? Pro všechny zapomnětlivce je určena naše dnešní utilita.
Zapomínání je již po dlouhá léta nezaměnitelnou lidskou vlastností. Někdy není překážku, jindy ano – zvláště potřebujete-li najít dokument nebo program a ani dlouhé minuty hledání nepomáhají. Můžete samozřejmě použít nějakou vyhledávací utilitu, pomocí které se pokusíte objekt nalézt. Máte-li však jen mlhavou představu o tom, jak se jmenoval a kdy jste jej vytvořili, nemusí to být vůbec nic jednoduchého. Stejné je to i s hledáním navštívených webových stránek. Na to všechno ale pamatuje utilita Turborun. Stačí si zapamatovat několik písmen z názvu programu či dokumentu a Turborun vše ostatní udělá za vás. Velkou výhodou je přitom fakt, že zapamatovaná písmena z názvu nemusí být jeho počáteční.

Klepněte pro větší obrázek

Již při jednoduché instalaci můžete zadat jeden důležitý parametr – spouštění programu při startu systému. Není to však nutné, tuto funkci lze totiž aktivovat i dodatečně, v nastavení programu. To obsahuje čtyři položky. První z nich je Turborun – zde se upřesňuje chování utility při vyhledávání včetně nastavení složek, které se mají prohledávat. Druhá položka, Keyboard, vám umožní změnit hot key pro otevření programu skrytého v tray oblasti (po instalaci je tato kombinace Win+ů). Pomocí Shell se poté nastavuje již zmiňované spouštění programu při startu Windows a vytváří se jeho ikony na ploše a v menu. Konečně poslední položka se jménem Language je věnována výběru jazyka, popřípadě ke stažení dalších jazykových mutací. Bohužel po instalaci je k dispozici pouze anglická verze a na stránkách výrobce najdete už jenom polštinu. Můžete si však stáhnout editor jazykových mutací a vytvořit si vlastní překlad.

Nyní zbývá už jen jediné – nastavit časový interval a oblasti, které se budou prohledávat. To se provádí tlačítky Recent, respektive Include. Při prvním spuštění utility je časový interval nastaven na all. To znamená, že se bude vyhledávat bez časového omezení. Další možnosti jsou pak určitý den, týden, měsíc, rok, nebo si periodu vyhledávání můžete nastavit sami (Custom). Stejně tak jsou zvoleny všechny oblasti vyhledávání – Start Menu, Desktop, My Documents, Favorites a Recent Files. Chcete-li do vyhledávání zařadit i další složky, máte k dispozici volby Add folder a Customize. Potom stačí už jen zadat několik písmen z hledaného výrazu a program vám podle svého nastavení zobrazí vše, co zadaná písmena obsahuje.

Program: Turborun 2.0
Stránky: http://www.turborun.com/
Licence: Shareware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Download: Živě (751 kB)

Diskuze (3) Další článek: Novinky mezi grafickými kartami od Albatronu

Témata článku: Windows, Jednoduché vyhledávání, Poslední položka, Záda jeden, Mlhavý den, Určitý objekt


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky