Program: ToolBox – pořádek na pracovní ploše

Máte na pracovní ploše počítače nepořádek? Množství zde umístěných ikon už přesáhlo všechny meze a ani vaše snaha seskupit je podle funkcí a typu programů nepřinesla kýžený efekt? Týká-li se i vás tento případ, nezoufejte – váš problém snadno a elegantně vyřeší naše dnešní utilita.
Není to tak dávno, kdy jsme se tématem neposedných zástupců a přebytku ikon zabývali. I podle vašich ohlasů je zřejmé, že máme tu čest s tématem živým, které trápí mnohé z vás. Po nějaké době používání systému se totiž každému z nás nahromadí na ploše počítače mnoho ikon, které jsou umístěny bez ladu a skladu. Také programů ve startovacím menu je požehnaně a nemáte-li je seřazeny podle abecedy, těžko se v nich vyhledává. A koneckonců jsou-li podle abecedy, nepamatujete si zase přesně, jak se jmenují - eventuelně nebo jsou umístěny ve složce, která s jejich používaným názvem celkem nesouvisí. Utilita ToolBox je malým organizátorem všech vámi vybraných programů.

Pro všechny milovníky programů, které se nemusí instalovat, tady mám opět po čase dobrou zprávu. Utilitu ToolBox stačí stáhnout, rozbalit a používat.. Po prvním spuštění se tak zobrazí okno programu, které má několik funkcí. Vévodí mu dva oddíly – Toolboxes a Preferences. V tom prvním vidíte seznam všech vytvořených toolboxů (tedy po startu nic) a tři výrazná tlačítka. Add New Toolbox, Properties a Delete. V druhém figurují tři checkboxy pro nastavení parametrů (umístění toolboxu v rozích obrazovky, spuštění při startu systému a refresh transparentnosti toolboxu). V menu programu v horní liště pak najdete již popisované funkce plus některé další, jako například převod toolboxů starší verze, nastavení znakové sady a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Po stisknutí příslušného tlačítka se vytvořený toolbox zobrazí vedle okna programu. Jeho vlastnosti lze ovlivnit tlačítkem Properties, nebo po stlačení pravého tlačítka myši nad toolboxem a výběrem vlastností z popup menu (v tomto menu jsou vlastně všechny volby, které najdete i v okně programu). Jaká konkrétní nastavení a volby jsou k dispozici? Není jich málo. V první řadě velikost boxu – máte-li zkušenosti s programování vlastních výtvorů, bude vám význam všech parametry ihned jasný. Dále je to nastavení popisku jednotlivých ikon, typu rámečku, fontu, pozadí a efektů transparentnosti.

Naplnění programy je pak poměrně jednoduché. První cestou je drag and drop. To znamená, že programovou ikonu jednoduše přetáhnete do boxu a je hotovo. Mimo to jsou k dispozici také jiné způsoby - v popup menu tak stačí nalézt položku New a pod ní čtyři volby – Shortcut to Aplication or File, to Drive, to Control Panel Aplication a Drive Size Monitor. Jsou poměrně jasné, zastavme se jen u té čtvrté. Pomocí ní můžete do boxu umístit link na disk (disketu, CD), která vám zobrazuje přehled aktuálního místa na této jednotce.

Program: ToolBox 2.11
Homepage: www.cylog.org
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (961 kB)

Váš názor Další článek: NVidia představila GoForce 2150

Témata článku: Download, Startovací okno, První spuštění, Lady, První parametr, Toolbox, Refresh, Pracovní plocha, Jasná volba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů