Program televize pro off-line použití

Na Internetu je celá řada serverů poskytujících televizní program. Abyste si je ale prohlédli, musíte se vždy připojovat na Internet. S TVprogramem již nyní nemusíte, stačí se připojit jen občas pro dotažení aktuálních dat.
Programy pro plánování televizních pořadů jsou zejména v USA s velkým počtem stanic mimořádně oblíbené. Například americká verze karty ATI All-in-Wonder obsahuje program pro plánování nahrávání televizních programů. Zárodkem k podobné revoluci i na našem trhu je čerstvý program od firmy GoNET, která provozuje poměrně známý Tvprogram.cz (nyní 365dni.cz). Nový program TVprogram pro Windows 9x a vyšší povyšuje tradiční internetové stránky na chytrou aplikaci, která vás umí upozorňovat na plánované pořady a nenutí vás k neustálému připojení k Internetu. (Pěkně se nám pletou televizní programy s programy počítačovými :), ale to zvládneme).

Instalační soubor TVprogramu měří slušných 6,5 MB, jeho stahování vám tedy chvíli zabere, na druhou stranu výsledek bude stát za to. Aktuální verze je 0.9.21 a upřímně je to na ní poznat, párkrát mi program spadl při stahování dat (že by pomalá linka?), jinak se ale dobře drží.

Jedná se aplikaci propojující Internet s vaším počítačem, na Internetu si nastavíte svůj profil, vyberete si které stanice vás zajímají a spustíte TVprogram. Ten se připojí na Internet a stáhne si aktuální programy. Program se zobrazuje V HTML podobě, stránky ale naskakují rychleji než na webových stránkách, obrázky se také dotahují až úplně na konec a program je zobrazitelný i bez nich.

Klepněte pro větší obrázek

Nevyužívanější funkcí bude bezesporu upozorňování na pořady. Můžete si nastavit upozornění (i se zvukem) na konkrétní programy, případně nastavíte upozorňování podle klíčových slov. Nastavíte si například poplach na Star Trek a nic vám nemůže uniknout. Program je standardně schován jen v ikoně na hlavním panelu a v nečinnosti si bere necelé 2 MB paměti. Stejně tak je možné prohledávat televizní program a najít programy opravdu detailně.

Klepněte pro větší obrázek

Program je k dispozici obvykle pro více dní, než jste zvyklí z papírových časopisů, pokud znáte TVprogram.cz, tak jistě víte, že ukazuje programy na dlouho dopředu, obvykle 14 dní vpřed. U některých stanic i více.

Co off-line verzi vytýkám především, je absence ShowView kódů. S nimi by bylo plánování programů rozhodně užitečnější, prostě bych si nechal najít programy, co mne zajímají, a jejich kódy nacvakal do videa. ShowView kódy ale nejsou vidět ani na webové podobě programu, snad časem.

Osobně se mi velmi často stává, že prošvihnu South Park, Červeného trpaslíka, Všechny starostovy muže, Ally a řadu dalších, s tímto programem se mi to doufám nebude stávat tak často.

Program je dostupný zdarma (nutná registrace na webu), Download 6,5 MB.

Diskuze (36) Další článek: AMD oficiálně uvedla Athlon 1,4 GHz a Duron 950 MHz

Témata článku: Internet, Televize, Papírová verze, Trpaslík, Wonder, Papírový časopis, Neustálé připojení, Použití, South Park, Program, Americká verze, Tel, Lin, Trek, Star Trek


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky