Program: System Cleaner – velký úklid

Disková kapacita se valem zmenšuje, počítač se zpomaluje a je jasné, že je potřeba nějakým způsobem zasáhnout. To je situace, do které se již dostal každý z nás. Je-li původem toho všeho zaplnění systému smetím v podobě dočasných souborů, nefunkčních zástupců a tak podobně, může vám snadno pomoci náš dnešní čistič systému.

Však to znáte – po měsících práce s počítačem, kdy instalace střídá odinstalaci programů, se disk zaneřádí spoustou nepotřebných souborů. Ne každý program se navíc umí při svém odstranění ze systému řádně „uklidit“ a tak zde zůstávají nevyužitelné a zbytečné zbytky všemožných utilit. Výjimkou nejsou ani situace, kdy na pevném disku zůstávají ztracené a porušené soubory, zástupci a v neposlední řadě také dočasné soubory, které pouze zabírají místo. S tím vším si umí program System Cleaner poradit. Ba co víc, umí odstranit i nefunkční uninstalační informace, naplánovat si spouštění utility a jako bonus přidává manažera programů, spouštěných při startu systému.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní obrazovka programu je rozdělena na tři části. Vlevo najdete menu, vpravo nastavení a ovládací prvky jednotlivých voleb menu - pod tím se nachází okno s nalezenými soubory. Nastavování utility, v menu pod položkou Options, je opravdu rozsáhlé. Najdete zde záložky Option – zde se kromě jiného nastavuje plánování spouštění aplikace - Temporary files, Duplicate Files, Broken ShortCuts a Directories. Nastavování je intuitivní, nemělo by tak nikomu činit žádné problémy. Kromě toho je utilita po instalaci již připravena k práci a změna nastavení tak není nezbytná.

Další položkou menu je Clean My Computer, která, jak již název napovídá, je určena pro vlastní čištění systému. Můžete si vybrat ze tří funkcí – najít a zrušit ztracené a poškozené soubory, nefunkční zástupce, a čištění knihoven a odkládacích souborů. Lze zde nastavit i způsob, jakým budou soubory odstraněny (zrušení, přesunutí do koše, záloha a zrušení, ZIP soubor a zrušení). U vyhledaných souborů lze zobrazit množství informací, konkrétně v čele s vlastnostmi, prohlédnutím nebo vyčištěním souboru.

Pod volbou Other Utilities (v menu) se skrývají funkce odstranění nefunkčních odinstalačních informací, spuštění Windows Startup Manageru, čištění osobních nastavení a generátor náhodných hesel. Další volba, Restore Wizard, je poté určena k obnovení smazaného souboru – samozřejmě pouze v případě, že jste si udělali záložní kopii. Poslední volbou jsou pak Support Information.

Program: System Cleaner 4.92
Homepage: www.systemcleaner.com 
Licence: trial (30ti denní verze)
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (1,2 MB)

Diskuze (30) Další článek: Datart nabídne bezplatné WiFi v pěti nákupních centrech

Témata článku: Windows, Trial, Wizard, Úklid, Zrušení, Cleaner, Program Files, Clean

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost