Program: Swaps Security Tool – skryjte nebezpečné volby

Jistě všichni víte, jaká nejrůznější nebezpečí v sobě skrývá nastavování i rozličné volby systému Windows. Pokud jste administrátor počítačové sítě, nebo mají k vašemu domácímu počítači přístup i jiné osoby, je vhodné některé možnosti ukrýt. A právě k tomuto účelu lze využít naší dnešní utilitu.
Jestli se vám ještě nikdy nestalo, že si v době vaší nepřítomnosti někdo pohrál s nastavením počítače, můžete mluvit o štěstí. Také, jste-li systémový administrátor, víte, že problémy vzniklé zásahem jednotlivých uživatelů do systému mohou připravit nepříjemné chvilky. Chcete-li tedy těmto momentům zabránit, je vhodné některé systémové operace zakázat. K tomu vede několik cest – většinou přes editaci registrů, protože systém Windows tato nastavení úspěšně tají. Změna v registrech však může být poměrně nebezpečná, zvláště nejste-li si zcela jisti, že je váš zásah opravdu správný. Snad i proto se jako šťastnější řešení jeví použití programu, který vám s touto nepříjemnou prací elegantně a bez problémů pomůže. Takovou utilitou je právě Swaps Security Tool.

A co vám tedy tato utilita nabízí? V první řadě je to přizpůsobení Ovládacích panelů. Jistě není třeba zmiňovat, že právě zde číhá největší nebezpečí pro neautorizované změny. A aby bylo co možná nejmenší, můžete skrýt některé volby. Jedná se o volby Systém, Možnosti Internetu, Myš, Možnosti her, Zobrazení, Možnosti usnadnění, Místní nastavení, Přidat nebo odebrat programy a Zvuky a multimédia. Aplikujete-li tedy ukrytí na všechny zmiňované volby, váš kontrol panel docela dobře „zhubne“ a zároveň zabrání některým uživatelům (těm, kteří neovládají registry) v neoprávněných změnách.

Klepněte pro větší obrázek

Další oblastí, kterou můžete tímto programem ovlivnit, je nastavení vlastností Internet Exploreru a připojení k internetu. Používáte-li IE ve verzi 6 a vyšší, lze zabránit také zobrazování některých tlačítek (Home, Back, Print, ..). Dále můžete vypnout volby IE, jako jsou například zobrazení zdrojového kódu, uložit jako a podobně. V možnostech internetu jde o položky nastavení domovské stránky, historie, připojení. Krom toho lze skrýt jednu či více záložek v Možnostech Internetu - skryjete-li všechny, nelze tuto volbu vůbec zobrazit a z toho také logicky vyplývá, že se již dále nedá obměňovat nastavení.

Na záložce Explorer najdete funkce pro skrytí některých voleb v Nabídce Start, diskových a disketových jednotek, vypnutí některých možností u nastavení Aktivní Plochy a další. Nutno podotknout, že váš zásah se v těchto případech projeví až po restartu systému, stejně jako v případě další záložky - System. Tady lze změnit registrační informace, vypnout Správce úloh, vlastnosti Tento počítač, Dokumenty a Koš. Poslední operací, která se dá na této záložce provést, je zvolit typ historie a vymazat ji. Pomocí parametrů na záložce Registry lze přidávat, editovat i rušit položky registrů, kterými se nastavuje spouštění programů při startu systému. Můžete zde také zabránit spuštění aplikace pro editaci registrů – Regeditu.

Kromě těchto funkcí se z programu dají spouštět také některé systémové utility a v neposlední řadě lze tuto utilitu ochránit heslem. To je nutné – nechcete přece, aby byl volně přístupný těm, kterým jste pomocí něj zabránili zasahovat do systémových nastavení.

Program: Swaps Security Tool 1.0.0
Stránky: http://swaps.web1000.com/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 2000/XP
Download: Živě (2,22 MB)

Diskuze (4) Další článek: Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 42. týden

Témata článku: Windows, Nepříjemná vlastnost, Nejmenší plocha, Systémový program, Nebe, Volby, SWA, Záložka, Security


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF