Program: SpyBot - S&D – vyhledá a zničí spyware

Problémy PC zasely v mnoha z nás semínko podezření z možné přítomnosti softwarových špionů – již pouhé pomyšlení na možnost odesílání vašich soukromých dat v nás vzbuzuje jistě oprávněné obavy. Chcete podobnému scénáři zabránit a přitom hledáte skutečně vhodný program, který všechen spyware odstraní? Díky programu SpyBot - S&D již dále nemusíte.
Jak již prozrazuje jeho název, program SpyBot - S&D patří do skupiny „ochránců“ vašeho PC – tedy programů, jež si daly za cíl zlikvidovat ze systému Windows veškeré příznaky moderních internetových špionů (typicky spyware). Třebaže si myslíte, že se vás tento problém netýká či týkat nemusí, nikdy si nemůžete být zcela jistí – i na vašem PC může několik desítek nepříjemných prográmků parazitovat. Snad i pouhé pomyšlení na možnost jakéhokoliv odesílání vašich dat by vás mělo vést k vyzkoušení tohoto programu.

Po nainstalování najdete pod tlačítkem start dva módy programu – easy a advanced . V tomto článku se budeme dále zabývat tím jednodušším, kterýž se logicky pyšní pojmenováním easy, ti zkušenější pak jistě nepohrdnou druhou možností. Při prvním spuštění programu vás přivítá obrazovka s vlaječkami, čeká vás tedy zvolení dále používaného jazyka. Mimo to se zobrazí také důležité upozornění – odstraníte-li utilitou z některých programů takzvané reklamní roboty, nemusí vám být poté povoleno jejich používání. Máte-li nainstalován další program, který odstraňuje spyware, zobrazí se varování o možných problémech – v mém případě (Ad-aware) to bylo upozornění, že právě tato utilita při svém spuštění najde v odkládacích folderech Spybotsd již odstraněný spyware.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní obrazovka programu je poměrně jednoduchá. Nenajdete zde žádné nastavení, po nainstalování je již vše tak, jak je potřeba. Menu programu, umístěné v horní liště, obsahuje pouze tři volby – Soubor, Jazyk a Nápověda. Z menu Soubor můžete spustit scanování počítače, odinstalování utility nebo ukončit program. Všechny ostatní možnosti najdete v levé části okna, napravo od nich jsou pak vždy vypsány informace o provedené volbě.

Ikona Search & Destroy zobrazí v okně informace o nalezených podezřelých souborech, můžete v ní scan i spustit. Máte-li zájem, lze zobrazit i podrobné informace. Další nabízenou funkcí je oprava problémů, vytištění informací a help. Další ikona – Obnovit - je určena k obnovení všech, eventuelně pouze vybraných položek. Pod názvem Immunize se skrývá možnost chránit vaše PC před některými typy spyware.

Program: SpyBot - S&D 1.2
Homepage: http://www.safer-networking.org/index.php
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/Me/XP
Download: Živě (3,68 MB)

Diskuze (11) Další článek: RIAA měkne, budou amnestie pro uživatele výměnných sítí

Témata článku: Podezřelý soubor, Hlavní obrazovka, Ostatní možnosti, Destroy, Upozornění, Spyware, Nabízený soubor, Jednoduchá oprava, Spybot, Scanování, Horní lišta, Easy


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 21Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí