Program: PS Hot Launch VVL – vytvořte si vlastní menu

Patříte mezi ty, kteří se svým plechovým miláčkem tráví několik hodin denně, ať již doma, nebo v zaměstnání? Jak jistě víte, přestože máte na svém počítači nainstalovány stovky nejrůznějších programů, pravidelně používáte jen některé z nich. Aby jejich spouštění bylo co nejjednodušší, můžete využít služeb dnešní utility.

Desítky ikon na ploše a stovky programů v menu Start-Programy. Tak vypadá po několika měsících prostředí vašich Windows. Poměrně dlouhý čas strávíte seskupováním ikon i seřazováním programů do smysluplných kategorií a skupin. Ani to však nezabrání neposlušnému programu či hře, aby po svém ukončení nerozházela plochu do klasické podoby. Všechny ikony pak máte seřazeny v levé části obrazovky, samozřejmě nepřehledně. Od všech těchto problémů vám může pomoci utilita PS Hot Launch VVL, díky níž si lze vytvořit vlastní spouštěcí menu a programy do něj umístit tak, aby jejich vám jejich vyhledání nečinilo žádné potíže.

Klepněte pro větší obrázek

A jak to tedy funguje? Po jednoduché instalaci a spuštění programu se jeho ikonka usídlí v systém tray oblasti. Standardně je nastavena tak, že je její popup menu přístupné po zmáčknutí pravého tlačítka myši. Při prvním spuštění je samozřejmě menu prázdné, až na dvě položky – Configure a Exit. Nastavení utility je v tomto případě důležité, jinak vám totiž nebude nijak nápomocna (nastavením v tomto případě myslím vložení a uspořádání programů do tohoto menu). Přesto však lze kromě obsahu nakonfigurovat některé další volby. Je to především položka, zda-li se má program spustit při startu Windows, interval, po kterém se zobrazí menu bez nutnosti kliknutí na ikonu, a také mají-li být zobrazovány přiřazené klávesové zkratky. Nastavit lze otevírání menu po stisku pravého nebo levého tlačítka myši a také lokace (začátek nebo konec seznamu), kam se mají řadit nové položky.

Teď už před vámi stojí pouze práce s naplněním menu. Vkládat můžete jednotlivé programy, stejně jako celé adresáře. Vytvořit si lze vlastní skupinu, do které umístíte „příbuzné programy“. Pro přehlednost celého menu lze přidat i oddělovací čáry. Každé položce v menu je možno přiřadit klávesovou zkratku (Hotkey). Dáte-li si trochu práce s naplněním tohoto uživatelského menu a zařadíte do něj často používané programy, může pro vás být utilita přínosem.

Program: PS Hot Launch VVL 1.0
Homepage: http://www.pssoftlab.com
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (668 kB)

Diskuze (14) Další článek: Windows Media 9 jako otevřený formát!

Témata článku: Windows, Klávesová zkratka, Menu, VLA, Launch, Jednoduché uspořádání, Exit, PS 2

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost